ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

22.11.2022 tarihinde, saat 13:00 sıralarında, Girne’de sakin Sabahat SEÇKİN (K-71), kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

PATLAYICI MADDE TASARRUFU

22.11.2022 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Bostancı Sınır Kapısında S.K.(E-60)’nin kullanımında bulunan araçta polis tarafından yapılan aramada, 41 adet muhtelif markalarda Rum menşeli av fişeği bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam eder.

SAHTE PARA TASARRUFU, TEDAVÜLE SÜRME VE SAHTEKARLIKLA MAL VE PARA TEMİNİ (GELİŞME)

21.11.2022 tarihinde, Bostancı’da meydana gelen sahte para tasarrufu ve tedavüle sürme meselesi ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada kapsamında, meselede zanlı olarak tutuklu bulunan I.A.(E-18) ve N.A.(E-16)’nın yapılan sorgulamalarında; aynı tarihte tasarruflarında bulundurdukları ve sahte olduklarını bildikleri MB666888880 seri numaralı 50’lik Euro banknotlardan toplam 7 adet daha, Güzelyurt, Yedidalga ve Yeşilırmak’ta faaliyet gösteren dört markete vermek sürerek tedavüle sürdükleri ve karşılığında sahtekarlıkla para ve mal temin ettikleri tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

6 sürücüye tutukluluk, 37 araca trafikten men… 6 sürücüye tutukluluk, 37 araca trafikten men…

EV AÇMA VE HIRSIZLIK

17-18.11.2022 tarihleri arasında, Gazimağusa’da, Siham Amna Muawia Hamid SHADDAD’ın kalmakta olduğu ikametgah açılarak içeriye girilmiş ve içerisinden, muhtelif ziynet eşyaları ile tırnak bakım seti, bir adet hoparlör ve bir adet kulaklık çalınmıştır. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen A.R(E-25) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

Ağustos - Eylül 2022 ayları içerisinde Lefkoşa’da faaliyet gösteren süt ürünleri satışı yapılan bir iş yerinde çalışan O.Y.(E-39)’nin müşterilerden tahsil ettiği 1360 TL nakit parayı şirket muhasebesine teslim etmeyerek çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir..

211.2022 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden S.A.(E-42)’nın toplam değerleri 250 TL olan iki adet saç boyasını alıp ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.