(Kamalı Haber) -Girne’de meydana gelen tecavüz olayında “tanığa müdahale”, “adaletin tecellisine engel olmak amacıyla gizli ittifak kurmak” iddiasıyla tutuklanan avukat Mustafa Şener, Cemil Altan, Medeni Kaya ve Mehmet Yalçın mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Girne Adli Şubede Görevli polis memuru Kazım Sevinç olayla ilgili bulguları aktardı. Şevinç, Girne’de bir eğlence mekanında tanıştıkları 21 yaşındaki kızı kaldıkları eve götürerek, sırayla tecavüz ettikleri iddia edilen 5 kişinin 13 Nisan 2024’te tutuklandığını mahkemeye aktardı. Sevinç, zanlılar Mustafa Şener, Cemil Altan, Medeni Kaya, Mehmet Yalçın “adaletin tecellisinin engellenmesi”, “tanığa müdahale” ve “gizli ittifak kurmak” suçlarından methaldar olduğunu aktardı.  Polis  zanlılar ve aranmakta olan bir şahısla ile birlikte 5 kişi Girne’de bir evde İ.G isimli şahsa, tecavüz mağduru kızın şikayetini geri çekmesi karşılığında 10 bin dolar teklif edildiğini, başka bir günde de zanlılar Cemil Altan, Medeni Kaya, Mehmet Yalçın’ın  para teklif edilen İ.G isimli kişiyle Yalçın Kasap yanında iletişime geçtiklerini belirtti. Polis, dün tutuklanan zanlılardan Mustafa Şener’in İ.G isimli tanığı destekler nitelikte gönüllü ifade verdiğini söyledi. Polis memuru Kazım Sevinç mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında, Şimdiye kadar 3 kişiden ifade alındığını, zanlıların cep telefonlarının data incelemesine gönderildiğini, kamera görüntülerinin inceleneceğini, konu ile ilgili aranan bir şahıs daha olduğunu söyleyerek mahkemeden soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin katkılarıyla Güney Kıbrıs'taki Malya Şehitliği yenilendi Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin katkılarıyla Güney Kıbrıs'taki Malya Şehitliği yenilendi

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Editör: Haber Merkezi 2