Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) bugün Çağlayan İlkokulu’nda “Bugün eğitim yılına ne kadar hazırız” konulu basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, KTÖS Başkanı Mustafa Baybora, Genel Sekreteri Burak Maviş ve sendika yetkilileri katıldı.

-Baybora

KTÖS Başkanı Mustafa Baybora konuşmasına, tüm öğrencilere, okul çalışanlarına sağlıklı ve güvenli ortamda eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütme temennisinde bulunarak başladı.

Kıb-Tek “Elektrik tarifelerinde fiyat değişikliği yapılmayacak” Kıb-Tek “Elektrik tarifelerinde fiyat değişikliği yapılmayacak”

Eğitim ve öğretim yılına hazır olunması için eğitimin planlanması gerektiğini dile getiren Baybora, eğitimin bütçelenmesi, denetlenmesi ve demokratik şekilde yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Baybora, “Bu saydığım dört temel özellikten maalesef eğitim bakanlığı hiçbiri ile ilgili yeti sahibi değildir. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız sorunlara bu yıl yenileri de eklenerek artmıştır.” dedi.

Yaptıkları çalışmalar doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için raporlar hazırladıklarını ve bu raporları kamuoyu ve Eğitim Bakanlığıyla paylaştıklarını dile getiren Baybora, Eğitim Bakanlığının okullarda yaşanan sorunlara çözüm bulma adına adım atmak istemesi halinde kendilerinin yapmış olduğu çalışma ve gözlemlere kulak vermesi gerektiğini belirtti.

Baybora, bugün de yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları ve çözüm önerilerini paylaşmak amacıyla burada bulunduklarını kaydetti.

Editör: Haber Merkezi