10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, “Benim de bir ağacım var, engelsiz yaşama kök salıyoruz” sloganıyla, Demirhan’daki Engelsiz Yaşam Evi’nde fidan dikimi etkinliği yapıldı. 

Düzenlenen törende konuşmalar yapıldı; ardından gençlerin katılımıyla fidanlar dikildi. Dikilen fidanlara özel gereksinimli gençlerin isimleri verildi. 

Etkinliğe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Değirmenlik- Akıncılar Belediye Başkanı Ali Karavezirler, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Alev Ecevit, Planlama İnşaat Dairesi Müdürü Oğuz Akçay, Engelsiz Yaşam Evi Projesi Mimarı Tunç Adanır ile Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı 18 yaş üstü rehabilitasyon merkezine devam eden özel gereksinimli gençler katıldı.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, 2014 yılında temeli atılan ve 2020 yılında inşaatı tamamlanan Engelsiz Yaşam Evi, KKTC’de engelli bireylere 7/24 yatılı hizmet verecek ilk tesis olma özelliğini taşıyor.

-120 iş günü içinde tamamlanacak

“Dijital uçurumun kapanması için politika oluşturuyoruz” “Dijital uçurumun kapanması için politika oluşturuyoruz”

10 yıldır faaliyete geçemeyen tesis, 19 Nisan 2024 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Cemar Construction arasında imzalanan “Engelsiz Yaşam Evi Tamir ve Tadilat Yapım Projesi’’ çerçevesinde 120 iş günü içinde tamamlanacak.

Editör: Haber Merkezi