Şahiner, “Vatandaş borçlarını ödeyemezken, esnaf borçları yüzünden kepenk indirirken, asgari ücretli açlık sınırında yaşam mücadelesi verirken, üretici ürettikçe batıyorken, öğrencilere çadırda eğitim reva görülürken, ortaçağ karanlığındaki bozuk yollarda gençlerimizi yitirirken, hastaların yaşam hakkı ilaç yok diye elinden alınırken", UBP-DP-YDP hükümetinin "tek icraatının", Emrullah Turanlı'nın şirketinin kasasına "halkın parasını koymak" olduğunu ileri sürdü.

Demirhan Karakoluna iki araç hibe edildi Demirhan Karakoluna iki araç hibe edildi

2012 yılında imzalanan Ercan Özelleştirme İhalesi’nin İdari ve Teknik Şartnamesi’nin, hukuken daha sonra imzalanacak ek sözleşmelere zemin teşkil etmek zorunda olduğuna dikkat çeken Şahiner, daha sonra imzalanan ek sözleşmelerin bu şartnameye uygun olması gerektiğini söyledi.

Şahiner şöyle devam etti:

“Hükümet koltuğunda oturanlar unutmamalıdır ki çektikleri her kıyak, Kıbrıs Türk halkının emeğidir. İhlal ettiğiniz her bir şartname maddesi, yasadışılıktır. Yolsuzlukla elde ettiğiniz her servet, bu halktan çaldıklarınızdır."

Şahiner, "Ü(K-1)1093-2023 sayılı Bakanlar Kurulu kararına ekli imzalanması onaylanan Ek Sözleşme 5’in ödenmesi gereken vergilere ilişkin getirilen muafiyetler ile ilgili maddeleri içerdiğini" de belirtti.