Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), ülke genelinde dün akşam yaşanan elektrik kesintileri sonrasında bugün sabah arızları gidermek için Teknecik Elektrik Santrali’ne giden görevlilerin, polis engeliyle karşılaştığı ve arızaların giderilmesinin Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Genel Müdürü Dalman Aydın tarafından engellendiğini açıkladı.

El-Sen, tüm bölgelerde bulunan şalt sahaları girişlerine ve Teknecik giriş kapısına konulan polisin çekilmediği sürece tüm bölgelerde şalt sahasındaki ve trafo odalarındaki arızaların yapılmayacağını duyurdu.

El-Sen’den yapılan açıklama şöyle:

KIB-TEK Genel Müdürü Dalman Aydının talimatı ile şalt sahaları, trafo odaları ve Teknecik’te  KIB-TEK  çalışanlarının arıza yapmaya gittiği esnada polis engeliyle karşılamıştırlar. KIB-TEK personeli terör örgütü muamelesi görmektedir.

Bu uygulama sonlandırılmadığı  sürece KIB-TEK personeli tarafından şalt sahalarındaki ve trafo odalarındaki arızalar yapılmayacaktır.”

Üstel, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyeti kabul etti Üstel, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyeti kabul etti

Editör: Haber Merkezi