Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, BRT’de katıldığı ‘Manşet+’ adlı programda 17 Şubat’ta gerçekleşecek olan kurultayı değerlendirdi.

Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partiler çarşamba günü ara bölgede bir araya gelecek Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partiler çarşamba günü ara bölgede bir araya gelecek

YDP Genel Sekreteri Talip Atalay’ın Genel Başkanlık için aday olmasına üzüldüğünü kaydeden Arıklı, “Talip hocanın aday olacağına inanmıyordum. YDP’nin kuruluşunda o zorlu günleri yaşamayan birisiydi. Milletvekili seçilince YDP’den içeriye girdi” dedi.

Arıklı, Atalay’ın milletvekilliği seçimlerinde ilk başta Ulusal Birlik Partisi’nden (UBP) aday olmaya çalıştığını hatırlatarak, “Fakat kabul görmemişti. Sonrasında bizim kontenjan adayımız oldu” ifadelerini kullandı.

“Talip hoca neyi yapmak istedi de ben engel oldum? Neyi beğenmedi de Genel Başkanlık’a aday oldu?” diye soran Arıklı, Talip Atalay’ın kısa süre içinde adaylıktan çekileceğini düşündüğünü kaydetti.

Arıklı, YDP’nin çok adaylı kurultayları kaldırmadığını söyleyerek, “Ben her şartta kazanırım fakat partim çok büyük darbe alır” açıklamasında bulundu.

Editör: Haber Merkezi