Hava sıcaklığı 38-41 derece dolaylarında olacak Hava sıcaklığı 38-41 derece dolaylarında olacak

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Paşaköy ziyaretinde, yabancılara mülk satışı ve nüfus planlaması konularına dikkat çekerek “Yabancılara mülk satışı ve nüfus planlaması konularında düzenleme yapılmazsa, varlığımız tartışılır hale gelecek” ifadelerini kullandı.

Parti basın bürosundan verilen bilgiye göre, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Paşaköy’ü ziyaret ederek, bölge halkının sorunlarını dinledi ve CTP’nin çözüm önerilerini yurttaşla paylaştı. Erhürman’a Genel Sekreter Asım Akansoy, Mağusa İlçe Başkanı Oktay Kayalp, Mesarya Belediye Başkanı Ahmet Latif ve bazı milletvekilleri de eşlik etti.  

Ziyaret sırasında konuşan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkedeki sıkıntıları herkesin günlük yaşamı içinde hissettiği, memlekette “ciddi bir yoksullaşma” yaşandığına dikkat çekerek, “Bu yoksullaşma maalesef bizi yok etme noktasına getiriyor” dedi. Çocukların gözlerini göç yollarına diktiğini, gençlerin artık “Ben böyle bir ülkede yaşamak istemiyorum” dediğini söyleyen Erhürman, asgari ücretin yükseldiğini fakat alım gücünün yükselmediğini belirtti.

Erhürman, “Normal ülkelerde asgari ücretin yüzde 50 yükselmesi, alım gücünü de yükseltir. Bizdeki tekerlek artık böyle dönmüyor” ifadelerini kullandı. Ülkede süt fiyatının bir gecede 10 lira yükseldiğini hatırlatan Erhürman, yaşanılan döngüdeki “tekerleğin” kırılması gerektiğini söyledi ve aksi takdirde söz konusu sorunun kadere dönüşeceğini ifade etti.

-“Bu döngü alım gücümüzü yükseltmiyor”

Hayat pahalılığının dört ayda bir verileceğini, bu döngünün aynı şekilde devam edeceğini belirten Erhürman, “Bu tekerleğin altında ezileceğiz. Bu döngü bizi kurtaracak bir döngü değildir” dedi.

Editör: Haber Merkezi