KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

27.05.2024 tarihinde, saat 02:00 sıralarında, Ercan Havalimanı’nda, yurt dışına çıkış yapacak olan S.S.K.(K-41)’nin tasarrufundaki valizinde Polis tarafından yapılan kontrolde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

16 Nisan ve 26 Mayıs 2024 tarihlerinde, Gönyeli’de faaliyet gösteren bir markette müşteri olarak bulunan R.R.A.(E-38)’nin, market içerisinde satışa sunulan  toplam 1.075 TL değerindeki alkollü içki ve muhtelif ürünleri alıp, kasada ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

26.05.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen 1 kişi tutuklanarak aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TEDBİRSİZLİK VE İHMAL SONUCU YANGINA SEBEP OLMAK

26.05.2024 tarihinde, saat 14:00 sıralarında, Kalecik’te bulunan bir arazi içerisindeki konteyner evin bahçesinde, T.P.Ö.(E-25) ve T.Ç.(E-40), gerekli önleyici tedbirleri almadan tavuk kümesi yapmak için kaynak makinesi ile çalıştıkları sırada, makineden çıkan kıvılcımların kuru otlar üzerine düşerek alevlenmesi sonucu yangın meydana gelmesine sebep olmuşlardır. Yangın itfaiye ekipleri ve bölge halkı tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, yaklaşık bir dönümlük alan içerisindeki kuru otlar yanmıştır. Bahse konu şahıslar aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Seniha Andaç yaşam savaşını kaybetti! Seniha Andaç yaşam savaşını kaybetti!

BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİREN ŞAHIS

26.05.2024 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Gazimağusa’da deniz içerisinde yüzmekte olan Murat GÜNSEL (E-21) boğulma tehlikesi geçirmiştir. Adı edilen ambulans ile kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından, oksijen düşüklüğü nedeniyle yoğun bakım servisine müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK KAZASI

26.05.2024 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Güzelyurt’ta Kutlu Adalı Bulvarı üzerinde, Ufukcan OZMAN (E-26) yönetimindeki EV 151 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüjdeki bordür taşlarına ve refüj içerisinde bulunan hurma ağacına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan araçtaki yolcular Mustafa ÇALIŞIR (E-22) ve Nail BAYINDIR (E-19), kaldırıldıkları Cengiz Topel Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından, Mustafa ÇALIŞIR acil serviste, Nail BAYIRNDIR ise boyun kırığı teşhisi nedeniyle, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek beyin cerrahisi servisinde müşahede altına alınmıştır. Araç sürücüsü Ufuk Can OZMAN tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi 2