Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü’nün başarılı öğrencileri, düzenlenen Şeref ve Yüksek Şeref Sertifika Töreni ile onurlandırıldı. Katılımın yoğun olduğu törende 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi ile 2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde başarılı olan öğrencilere öğretim üyeleri tarafından sertifikaları takdim edildi.

“Podcast ve Webcast ile Yenileniyoruz”

Törenin açılış konuşmasını yapan Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Ersoy öğrencileri başarılarından ötürü kutlayarak, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü olarak gelişen teknolojilerle eğitim müfredatında yapılan yeniliklere değindi. Prof. Dr. Ersoy, DAÜ Gündem Gazetesi’yle uygulamalı olarak pekiştirilen Podcast ve Webcast alanlarında öğrencilerin üretimlerinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ersoy, “Gelişen teknolojiler, yeni medya içerisinde farklı hikâye anlatım olanakları sunmaktadır. Gazeteciliğin temel prensiplerinin üzerine inşa edilen bu yenilikçi gelişmelerin takipçisi olarak, kendimizi öğrencilerimizle birlikte sürekli güncelliyoruz. Eğitim kalitemizi Podcast, Webcast gibi stüdyo olanaklarımızla ve saha pratiklerimizle sürekli gelişime açık tutuyoruz” şeklinde konuştu.

“Yeni Medyada Uygulamalı Eğitim Öne Çıkıyor”

Erhürman Kıbrıs konusunda hareketliliğin artacağını söyledi Erhürman Kıbrıs konusunda hareketliliğin artacağını söyledi

Tören hakkında görüşlerini paylaşan Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Melisa Santürk, almış oldukları eğitimle profesyonel bir yaklaşımla donanımlarını artırma fırsatı bulmaktan memnuniyet duyduklarını iletti. Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Yiğit Koylan ise, bu tören vesilesiyle başarılarının takdir edilmesinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, kendilerini onurlandıran akademisyenlere teşekkürlerini iletti. Koylan ayrıca, teorinin yanı sıra uygulamalı alanlarda henüz öğrenciyken üretimde bulunmanın kendileri için oldukça faydalı olduğuna dikkat çekti. Tören öğrencilerin bölüm öğretim üyeleri tarafından takdim edilen sertifikalarla birlikte sona erdi.

Editör: Haber Merkezi