Demirhan Karakoluna iki araç hibe edildi Demirhan Karakoluna iki araç hibe edildi

 

Konser açılışında konuşan DAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Serdar Çetin Aydar, Müzik Öğretmenliği programı hakkında bilgiler vererek, bölümdeki tüm öğretim üyelerine yıl boyunca verdikleri değerli emeklerden dolayı teşekkürlerini iletti. 

 

DAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Pehlivan  öğretmen yetiştirmenin bir zanaat olduğunu dile getirerek, bunun da uygulama ve usta çırak ilişkisi ile olabileceğini, fakültede de bunu en iyi başaran programın Müzik Öğretmenliği Programı olduğunu vurguladı.

 

DAÜ Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Aktuğlu,  KKTC’de yükseköğretimin DAÜ ile başladığını ve 44 yıldır bu alanda emek verildiğini vurguladı. Kalite, çalışma ve dünya standartlarını yakalamayı ilke edindiklerini bildiren Prof. Dr. Aktuğlu, DAÜ’nün KKTC yükseköğretiminin yüz akı olduğunu, ilkleri başardığını ve diğer üniversitelere ışık tuttuğunu aktardı.

 

Açılış konuşmalarının ardından başlayan konserde öğrenciler Klasik Batı Müziği ve Türk Halk Müziği repertuvarından oluşan solo, oda müziği ve koro eserlerini  seslendirdiler.