China Bazaar ailesi, Sağlık Bakanlığına 2 ambulans, 550 tekerlekli sandalye, hasta yürüteci ve benzeri ekipman bağışında bulundu.

Sağlık Bakanlığı bahçesinde bugün Başbakan Ünal Üstel’in de katılımıyla devir teslim töreni yapıldı.

Törende, Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Turgay Deniz ve Sağlık Bakanlığı bürokratları da hazır bulundu.

Törende konuşma yapan bağış sahibi China Bazaar Kurucu Direktörü Mazhar Iqbal Choudhry,  ilk olarak sandalye bağışı için Sağlık Bakanlığını ziyaret ettiklerini, bu ziyarette ülkedeki ambulans ihtiyacını öğrenmeleri üzerine de iki gün içerisinde Sağlık Bakanlığına 2 ambulans aldıklarını aktardı. 

Choudhry, China Bazaar ailesi olarak ek olarak 2 ambulans daha alacaklarını duyurarak, ülkede mevcut ambulansların eskidiğini ve 10 yeni ambulansa ihtiyaç olduğu bilgisini aldığını kaydederek, diğer iş insanlarına çağrıda bulundu, onların da katkılarıyla ambulansların tamamlanması temennisinde bulundu.

-  Başbakan Üstel: “Yapılan bağışlar insanımıza hizmet olarak dönecektir”

Başbakan Ünal Üstel de yaptığı konuşmada, güzel bir olaya şahit olunduğunu belirterek, ülkede dayanışma örneklerini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Üstel, China Bazaar’ın yaptığı desteklerle hiçbir zaman kendilerini yalnız bırakmadığını kaydederek, bağışlarından dolayı China Bazaar ailesine teşekkürlerini iletti, “Yapılan bağışlar insanımıza hizmet olarak dönecektir” dedi. 

Üstel, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyeti kabul etti Üstel, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyeti kabul etti

6 Şubat’ta Türkiye’de yaşanan depremin ardından Kıbrıs Türk halkının gösterdiği fedakarlığı hatırlatan Başbakan Üstel, depremin ilk gününden arama-kurtarma ekiplerinin ve iş insanlarının desteklerinin deprem bölgesine gönderildiğini, ardından ülkede tedbirler alınarak, okullarda ve sağlık binalarında risk analizi yapıldığını, bina güçlendirme çalışmalarına başlandığını belirtti. 

Tüm bu çalışmalarda iş insanlarının devletin yaptığı çağrılara her zaman karşılık verdiğini ifade eden Üstel, okullar yaparak Eğitim Bakanlığına bağışlayan iş insanları olduğunu da anımsattı.

Editör: Haber Merkezi