Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Başbakan Ünal Üstel, UBP Olağan Kurultayı’nın parti yetkili kurullarının aldığı karar doğrultunda Eylül 2024’te yapılacağını belirtti.

UBP’nin güçlü isimlerinden ve yıllardır parti içinde önemli görevler yürüten Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Eylül’de yapılacağı açıklanan UBP kurultayında Ünal Üstel’i destekleyeceğini dile getirdi.

Kıbrıs Postası TV ekranında önemli açıklamalarda bulunan Eğitim Bakanı ve UBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, kurultay sürecinin yavaş yavaş gündeme girdiğine işaret etti ve “UBP kurultayları her zaman önemli olmuştur” dedi.

Ünal Üstel’İN YANINDAYIM”

Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ünal Üstel’in aday olacağını söylediğini aktaran Nazım Çavuşoğlu, “Ben, eğer Ünal Üstel hükümetinde bakan olmayı kabul etmişsem ahlaki değerimi korumam gerekiyor” ifadelerini kullandı. Karşılıklı güven olduğunun altını çizen Eğitim Bakanı ve UBP Milletvekili Çavuşoğlu, Eylül ayında yapılacağı açıklanan UBP kurultayında Ünal Üstel’in yanında olacağını vurguladı.

“ÜNAL BEY İLE DOSTLUĞUMUZ ESKİYE DAYANIYOR”

22 yıllık siyasi hayatında siyasetin kendi içindeki değerlerine hep önem verdiğine dikkat çeken Nazım Çavuşoğlu, bundan sonra da siyasi değerlere önem vermeye devam edeceğini vurguladı. Ünal Üstel ile dostluklarının eskiye dayandığını hatırlatan Çavuşoğlu, “Ben UBP sekreteri olduğum zaman, Ünal Bey de genel sekreter yardımcılığı görevini yürütüyordu. Bu nedenle hukukumuz eskiye dayanıyor” şeklinde konuştu. 

Seniha Andaç yaşam savaşını kaybetti! Seniha Andaç yaşam savaşını kaybetti!

ÇAVUŞOĞLU, AZERBAYCAN ZİYARETİ HAKKINDA KONUŞTU…

Geçtiğimiz gün yaptığı Azerbaycan ziyareti hakkında konuşan Nazım Çavuşoğlu, çok verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu tür seyahatlerin bakanlar arası iletişim hususunda çok önemli olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “Bizlerle çok yakından ilgilendiler. Önümüzdeki günlerde Azerbaycan ile iş birliğimizi artıracağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi 2