Sahte sağlık raporuna tutuklama Sahte sağlık raporuna tutuklama

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

03.10.2023 tarihinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından Çatalköy’de gerçekleştirilen operasyon (Kaçış Yok Operasyonu) kapsamında, D.E.(E-47), A.L.(K-35) ve G.H.(K-33)’nin kalmakta olduklarıikametgahta yapılan aramada; yaklaşık 43gram ağırlığında kokain türü ile yaklaşık 12gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, bir adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 8495 TL ve 10 Euro nakit parabulunarak emare olarak alınmıştır.Operasyon kapsamında tüm şahıslartutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

010.2023 tarihinde, saat 17:00sıralarında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından Gazimağusa’da gerçekleştirilen operasyon kapsamında, D.K.(E-42)’nin tasarrufunda yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü ile yaklaşık 1 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerlerinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 5 adet kağıt parçaları tespit edilerek emare olarak alınmıştır.Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ PATLAYICI MADDE VE ADINA TESCİL EDİLMEMİŞ HAVA TÜFEĞİ TASARRUFU

02.10.2023 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Güzelyurt’ta E.Y.(E-42)’nin kalmakta olduğu ikametgahta polis tarafından yapılan aramada, E.Y.’ninadına tescil edilmemiş bir adet hava tüfeği ve 500 adet hava tüfeği saçması bulunarak emare olarak alınmıştır.Yürütülen ileri soruşturma kapsamında, söz konusu hava tüfeğinin B.U.(E-47) adına kayıtlı olduğu tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

ARAÇ YANGINI

02.10.2023 tarihinde, saat 12:30 sıralarında, Çatalköy’de Kamelya Sokak üzerinde, çalışır durumdapark halinde bulunanLJ 618 plakalı salon araçta,muhtemelen aracın motor bölümündeki elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, bahse konu aracın motor bölümündeki tüm elektrik ve plastik aksamları yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.