MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK

            13 Kasım- 26 Aralık 2023 tarihleri arasında, Haspolat’ta faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan H.Ö.(E-31)’nün, şirketin ofisinde çanta içerisinde muhafaza edilen 10.000 ABD Doları nakit parayı alıp, tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Gazimağusa’da ani ölüm Gazimağusa’da ani ölüm

KANUNSUZ ATEŞLİ SİLAH VE PATLAYICI MADDE TASARRUFU, TAŞIMA, KULLANMAK, AVA KAPALI BÖLGEDE AVLANMAK VE ATEŞLİ SİLAHI SALİMEN MUHAFAZA ETMEMEK.

            27.12.2023 tarihinde, saat 11:30 sıralarında, Dilekkaya’nın batı kısmında bulunan sürekli av koruma bölgesi olan mevkiide, Y.Ş.(E-35)’nin tasarrufunda bulundurduğu C.Ş.(E-42) adına tescil edilmiş olan av tüfeği ile kanunsuz olarak avlanıp, bir adet ova tavşanını vurduğu tespit edilmiştir. Y.Ş. ve ateşli silahını salimen muhafaza etmeyen C.Ş. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

28.12.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 3 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

TRAFİK DENETİMLERİ

28.12.2023 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 2,169 araç sürücüsü kontrol edildi ve 278’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 9’u alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz araç kullanmak ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 50’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 17’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 36’sı seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 7’si sigortasız araç kullanmak, 5 işletme izinsiz araç kullanmak ve 100’i diğer trafik suçlarından olmak üzere, toplam 505 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken 46 araç ise trafikten men edilmiştir.

TRAFİK KAZASI

1.         28.12.2023 tarihinde, saat 20:30 sıralarında, Gazimağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi  içerisindeki isimsiz sokak üzerinde, Jırı STRAKOS (E-34) 238 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki MTE 077 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada sokak kavşağına geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağında bulunan kaldırımın taşlarına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. Araç sürücüsü Jırı STRAKOS tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi 2