Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, bugüne kadar popülizmden kaçındıklarını ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam edeceklerini söyledi.

“Popülizme ve magazine devam edersek, bu bizi yok oluşa sürükler” diyen Erhürman, kişiler üzerinden konuşmanın “sert muhalefet” olarak değerlendirilmesini eleştirdi.

CTP’den verilen bilgiye göre, Kanal Sim’de Meyil Adakul’un sorularını yanıtlayan Erhürman, yarın  saat 10.30’da Gazimağusa’da  yapacakları yürüyüşü anımsattı ve “Yaşatılanları kabul etmediğimizi yarın Mağusa’da da söyleyeceğiz, bu ülkeyi hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Sosyal medyadaki yayınlarıyla bilinen Serdinç Maypa’yla ilgili konuşurken Erhürman, bugün ilk kez mahkemeye çıkarılacağını ve henüz yeterli bilgiye sahip olmadıklarını dile getirdi. Kamuoyu algısının önemli olduğuna işaret eden Erhürman, “Kamuoyunda muhalif bir sesin susturulmasına ilişkin adil olmayan bir soruşturma şeklinde bir algı var. Bu algı görmezden gelinemez. Bu algının, bu endişenin dağıtılmasının, yolu polisten ya da ilgili makamlardan açıklama yapılmasıdır” dedi. Soruşturmanın gizliliğinin esas olduğuna dikkat çeken Erhürman, resmi açıklamanın önemini vurguladı.

"Okulda şiddet olayları arttı" "Okulda şiddet olayları arttı"

Güzelyurt’taki üniversiteyle ilgili yargılamalarda, pek çok bilginin sosyal medya üzerinden yayıldığını belirten ve buna izin verilmemesi gerektiğini kaydeden Erhürman, “Bizim doğru ilgi kaynağımız polistir. Polis değilse Başbakanlıktır. Buralardan gelmesi lazım bilginin. Gelmediği zaman, insanların kurumlara olan güveni azalır” diye konuştu.

-“Masumiyet karinesi…”

Masumiyet karinesinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Erhürman, herkesin suçu ispatlanana kadar suçsuz olduğunu kaydetti.

Editör: Haber Merkezi