Konuyla ilgili DEV-İŞ’ten yapılan yazılı açıklamada, bu yılki etkinliğin, pandemi dönemi dışında her yıl yapıldığı şekilde, iki toplumlu  yapılacağı ifade edildi.

1 Mayıs Pazartesi 17.30’da Kuğulu Parkta toplanma, saat 18.00’de  kortejlerin ara bölgedeki Çetinkaya sahasına yürüyüşü ile başlayacak etkinlikte, Kıbrıslı Rum emekçilerle buluşma ve iki toplumlu ortak 1 Mayıs deklarasyonunun iki dilde DEV-İŞ ve PEO başkan ve genel sekreterlerince okunacağı kaydedildi.

Kültürel etkinliğe katkı koyacak iki toplumlu müzisyenlerin Prospectus, Arda Gündüz, Niyal Öztürk, Frederiki Tombazou, Dimitris Mesimeris olduğu açıklandı.

“Demokrasiyi kabul edip içimize sindirerek yaşatmak mecburiyetindeyiz” “Demokrasiyi kabul edip içimize sindirerek yaşatmak mecburiyetindeyiz”

Açıklamada etkinliğin iki toplumlu kültürel etkinlikle sona ereceği belirtildi. Etkinlikte kullanılacak olan ortak poster ve sloganların da belirlendiği dile getirilen açıklamada, örgüt binalarında, okullarda ve iş yerlerinde kullanılmak üzere basılan posterlerin DEV-İŞ binasından temin edilebileceği söylendi.

Editör: Haber Merkezi