CTP'den yapılan açıklamaya göre, toplantıda Lefkoşa İlçe Başkanı Devrim Barçın, Genel Başkan Tufan Erhürman ve Milletvekili adayı Sami Özuslu konuşma yaptı.

 

-Erhürman: "Özuslu’nun seçilmesiyle değişim süreci başlayacak”

Lefkoşa kitle toplantısında konuşma yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, 25 Haziran’daki ara seçimlerin, Kıbrıs Türk halkının geleceğiyle ilgili vizyonunu belirleme seçimi olduğunu söyledi.

CTP’lilerin seçimin öneminin farkında olduğunu belirten Erhürman, Özuslu’nun seçilmesiyle ülkede değişim sürecinin başlayacağını kaydetti.

Erhürman, Özuslu’nun çocukluğundan beri daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük, daha fazla eşitlik, çözüm, barış ve federasyon olsun diye gecesini gündüzüne katan birisi olduğunu ve görüşlerinden asla ödün vermeden bu noktalara geldiğini ifade etti.

Seçimin isimler arasında değil, halkın geleceğine yönelik vizyonlar arasında geçeceğini dile getiren Erhürman, “Bu seçim Kıbrıs Türk halkının varoluşuyla ilgili seçimdir. Bu ülke sensin ve sen varsın” diyerek sözlerini tamamladı.

-Özuslu: “Biz birlik olursak bu toplum ileriye gidecek, hep var olacak”

CTP Milletvekili adayı Sami Özuslu da, CTP’lilerin birlik olması halinde Kıbrıs Türk toplumunun ileriye gitmeye devam edeceğini ve var oluşunu sürdüreceğini söyledi.

Hep birlikte bir yolculuğa çıktıklarını ifade eden Özuslu, “Biz hep sokaktaydık, eylemdeydik, yarın da sokakta olacağız. Ya var olacağız, ya yok olacağız noktasındayız. Bu ülkeye nereden geldiyse gelsin emekçi bizim için emekçidir. İnsan hakkı çiğnenen herkes bizimdir, onların gailesi de bizimdir. O yüzden bu seçimde her kesimden oy alacağımıza ve başımıza atananlardan çok ciddi bir hesap sorulacağına ve onlara ders verileceğine can-ı gönülden inanıyorum” dedi. CTP’nin toplumun aslı, gerçeği, yarını, genci, yaşlısı, tarihi, kültürü ve her şeyi olduğunu kaydeden Özuslu, 25 Haziran’da bir kıvılcım yakılacağını ve yeni bir sayfa açılacağını belirtti.

Kar-İş, öğrenci taşımacılığında ek seferleri durdurma kararı aldı Kar-İş, öğrenci taşımacılığında ek seferleri durdurma kararı aldı

-Barçın: "Bu seçimde talan düzenine dur diyeceğiz”

CTP Lefkoşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Devrim Barçın, 25 Haziran’da “talan düzenine” dur demek için sandığa gideceklerini kaydetti.

“Sivil toplumu, meslek odalarını hiçleştiren ve ‘ben yaparım, olur’ mantığına dur demek için” seçimde CTP olarak başarılı olmaları gerektiğinin altını çizen Barçın, seçimi kazanacaklarını söyledi.

Lefkoşa’da toplanan kitlenin heyecanının görüldüğünü ifade eden Barçın, “Bu seçim ülkemize sistematik bir şekilde mevcut yönetim tarafından yapılan faşizan baskılara dur demek için ilk adımdır. Bunun için sarı karıncalar olarak her gün kapı kapı gezerek bu seçimi kazanacağız. Bu seçim var olmakla yok olma arasında bir seçimidir” ifadelerini kullandı.