UBP Milletvekili Hasan Küçük, yükseköğretimde sıfır toleransla kara lekenin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Yazılı açıklamasına göre Küçük, katıldığı bir televizyon programında, yükseköğrenim krizi ile ilgili görüşlerini paylaştı. 

“Her zaman devlet kurumlarına inan, değer veren sistemse sıkıntıların kökten çözümünün taraftarıyım” şeklinde konuşan Küçük, yükseköğretimde sıfır tolerans ile ilerleyerek YÖDAK’ın kurumsal yapısının ve insan kaynağının güçlendirilmesi gerektiğini belirterek diploma takip sisteminin getirilmesi, öğrenci takip sisteminin ise geliştirilmesi gerektiğini savundu. 

 

-“Hepimiz kaybediyoruz”

Basına yansıyan konuların ülkeyi yıpratabileceğine işaret eden Küçük, “Hepimizin kaybettiğinin farkında değiliz. Hem siyaset üzerinden hem de kamuoyunun tam bilgisi olmadan basın tarafından yansıtılan tartışmalar 2024 -2025 eğitim öğretim dönemine yansıyacak. Biz hangi öğrenciyi karşılayacağız? Öğrencilerin az olması üretimi de sekteye uğratacaktır.” dedi. 

EZ KOOP ile KOOP SÜT arasında işbirliği protokolü imzalandı EZ KOOP ile KOOP SÜT arasında işbirliği protokolü imzalandı

 

-“Yükseköğretimde sıfır tolerans ile bu kara leke ortadan kalkmalı”

Küçük, yükseköğretim alanında ivedilikle hayata geçirilmesi gerekenler olduğunu belirterek  “Yükseköğrenim üniversiteler olarak yorumlanmamalı, toplum mühendisliği olarak düşünmeliyiz. Bu algıyı değiştirmez ve yükseköğretimdeki marka değerini hak ettiği yere getirecek eylemlere giremezsek, yeni yılda sadece yükseköğrenim değil ekonomik anlamda da ciddi sıkıntılarla boğuşacağız. Telafisi uzun yıllar sürecek. Yükseköğretimde sıfır tolerans ile bu kara lekenin ortadan kalkması ve yükseköğretime kendi çocuğumuz gibi bakmamız gerekir” ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi