Hayvancılar, Başbakanlığın demir parmaklıklarını ve araç giriş kapısını yıktı Hayvancılar, Başbakanlığın demir parmaklıklarını ve araç giriş kapısını yıktı

Yapılan yazılı açıklamada Özkurt,  “Medyada çıkan dezenformasyon içeren haberleri basın etiği ve toplumsal sorumluluk adına üzülerek izlemekteyim. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'nin kurumlarıyla ilgili konuşurken veya haber yaparken, topluma doğru bilgi vermek adına araştırma yapılması ve bilgilerin teyit edilmesi elzemdir.” Dedi.

Özkurt ifadelerini şöyle sürdürdü:

“BRT ile ilgili bazı gazetelerde yer alan haberler ve bazı siyasilerin açıklamaları tamamen dezenformasyon içermekte ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yöneliktir.

BRTK'nın 59. yılını kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde özel yayıncılığın gelişmesi için verdiğimiz emek ve mücadele herkes tarafından bilinmektedir.

Politika yapanların ise bilgiye dayalı açıklamalarda bulunmaları halkın doğru yönde aydınlanması için önem arzetmektedir.

Altını çizerek söylemek isterim ki, BRTK'nın hedefine koyup da gerçekleştiremediği veya tarih verip de yetiştiremediği bir projesi olmamıştır. Bilakis Kuzey Kıbrıs'ta yayıncılığın gelişmesine katkı sunan projeleri ve vizyon çalışmaları herkesin ulaşabileceği şekilde gerçekleştirilmiştir.”

Editör: Haber Merkezi