Konaklama rezervasyonları ve diğer seyahat ürünleri için Hollanda merkezli bir çevrimiçi seyahat acentesi olan Booking.com, KKTC turizmi aleyhine bazı açıklamalar yaptı.

Booking.com'un KKTC turizmine yönelik yaptığı bu açıklama, ziyaretçilerin seyahat planları üzerinde önemli bir etki yaratabilir. Açıklamada, Kıbrıs Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki sınır geçişlerinde kısıtlamaların olabileceği ve gezginlerin Kıbrıs Cumhuriyeti'ne belirli giriş noktalarından girmeleri gerektiği belirtiliyor.

Ayrıca, Kıbrıs'ın kuzey kesiminin 1983 yılında kendini "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti" olarak ilan ettiği ve Kıbrıs Cumhuriyeti'nin bu bölge üzerindeki egemenliğini tanımadığı, dolayısıyla Ercan Havalimanı'ndan yapılan girişlerin "yasal" olarak kabul edilmediği ifade ediliyor.

64 yaşındaki kadın evinde ölü olarak bulundu 64 yaşındaki kadın evinde ölü olarak bulundu

Bu tür bir açıklama, potansiyel ziyaretçilerin bölgeye seyahat etme kararlarını yeniden değerlendirmelerine neden olabilir.

Özellikle, insan haklarına yönelik tehditler konusunda uyarılarda bulunularak, konaklama ve seyahat planları hakkında bilinçli kararlar verilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Bu açıklamanın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti turizmine büyük zarar vereceği konuşulurken, Booking.com’un Kıbrıs Cumhuriyeti’nin savundugu ‘Kıbrıs Politikasına’ yanlı olarak destek verdiği değerlendirmesi yapılıyor.

Editör: Haber Merkezi