CTP, Girne çarşısı’nı ziyaret etti CTP, Girne çarşısı’nı ziyaret etti


DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, partisinin Lefkoşa Surlariçi örgüt binasının açışış törenine katıldı. 
DP Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Buba, DP Milletvekili adaylarından bazıları ve partililerin de katıldığı açılış töreninde konuşma yapan DP Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, yoğun bir dönem içerisinde örgüt binasının açılışını gerçekleştirdiklerini, örgüt binasının sadece 23 Ocak'a kadar görevinin olmadığını ifade etti. 


Binanın esas görevinin  24 Ocak İtibariyle başlayacağının altını çizen Ataoğlu, “Örgüt binamız, vatandaşlarımızla aramızda bir köprü vazifesi görecek. Bölgede ikamet eden bütün kardeşlerimiz, gelip sorunlarını, dertlerini bizlere aktarabilecekler, bizlerde her bir kardeşimizin sorunlarına çözüm üreteceğiz” dedi.
Demokrat Parti Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu Lefkoşa Surlariçi Özrgüt binasının açılışında yaptığı konuşmasında ayrıca, Demokrat Parti’nin KKTC’nin en köklü 3 partisinden biri olduğunu vurgulayarak, “Bizler bu yola demokrasiyi, özgürlüğü ve eşitliği halkın her bir katmanına yaymak, ülkemizin geleceği gençlerimizin geleceğini en iyi şekilde inşaa edebilmek için çıktık. Parti ismine halk ibaresini takan partiler gibi, sadece söylemde halkçı bir parti olmadık. Biz özümüzle, sözümüzle ve ortaya koyduklarımızla, halkımızın her zaman yanında olduk” ifadelerini kullandı.   

“BİZ HALKIMIZA, HAYAL DEĞİL, OLABİLECEKLERİ VAAD EDİYORUZ”
“Seçim dönemlerinde, enteresan söylemler ve sloganlar gelişiyor. Özellikle halka umut pompalayarak, halka verilen hiç bir sözü tutamayanlar, yine umudunu halkın iradesine bağlayarak, siyaset yapmaya çalışıyorlar” diyen Ataoğlu, “Artık halkımız böylesi sloganlara ve içi boş vaadlere ne kanacak durumdadır ne de kimsenin halkı kandırmaya hakkı vardır” dedi.
Ataoğlu, DP’nin üstesinden gelemeyeceği, yapılmasının ya da hayata geçmesinin mümkün olmayan hiç bir sözünün olmadığının altını çizerek, “geçtiğimiz akşam, partimize yakışır bir organizasyonla, seçim manifestomuzu açıkladık. Hiç bir satırında, hayata geçmeyecek, hayal diye nitelendirilen bir icraatımız yoktur. Biz halkımıza hayal değil, olabilecekleri, yapabileceklerimizin vaadini veriyoruz” dedi. 
Demokrat Parti Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, konuşmasını, DP Lefkoşa Surlariçi Örgüt binasının hizmete girmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, binanın sadece DP’lilere değil, bölge halkının hizmetinde olan bir bina olacağına olan inancını belirtti.

Editör: Haber Merkezi