Kıbrıs Türk Amme Memurlar Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan Canan Onurer’in hazırlayıp sunduğu “Sabahın Haberleri” isimli programa telefonla bağlandı.

KTAMS Başkanı Bengihan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın sendikaların eylemlerine yönelik, “Bu devletin adı KKTC mi, Sendikalar Cumhuriyeti mi?” şeklindeki eleştirisini değerlendi.

“YASALAR, SENDİKALARA EYLEM VE GREV YAPMA HAKKI TANIMAKTADIR”

KKTC’nin demokratik bir hukuk devleti olduğuna işaret eden Bengihan, “Yasalar, sendikalara eylem ve grev yapma hakkı tanımaktadır” dedi.

Güven Bengihan, “Bu ülkenin mevzuatları Erhan Arıklı’yı bakan yapabiliyorsa, Erhan Arıklı da sendikaların görev, yetki ve sorumluluklarına da saygı göstermek zorundadır” ifadelerini kullandı.

“Erhan Arıklı SENDİKA DÜŞMANIDIR”

Erhan Arıklı’nın demokrasiye ve özgürlüklere karşı bir düşmanlığı olduğuna vurgu yapan Bengihan, “Erhan Arıklı sendika düşmanıdır. Demokrasiyi hazmetmeli ve antidemokratik düşüncelerden de vazgeçmeli” diye konuştu.

Tatar, Mehteran eşliğinde gerçekleştirilen Bayrak Yürüyüşü'ne katıldı Tatar, Mehteran eşliğinde gerçekleştirilen Bayrak Yürüyüşü'ne katıldı

Bengihan, sendikalar olarak Anayasa’nın ve Cumhuriyet Meclisi’nin yapmış olduğu yasalar çerçevesinde sorumluluklarını yerine getirdiklerini dile getirdi.

“Erhan Arıklı’NIN BU ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN SENDİKALAR KADAR GAİLE ÇEKMEDİĞİ AŞİKARDIR”

“Erhan Arıklı’nın bu ülkenin geleceği için sendikalar kadar gaile çekmediği aşikardır” diyen Bengihan, Arıklı’nın, nerelere ve kime hizmet ettiğinin bulunduğu bakanlıklarda yaptığı işlerden belli olduğunu kaydetti.

Bengihan, sendikaların gücünü kaybettiği yönündeki iddialara da değinerek, “İnsanlar evine ekmek göstürme derdinden, ülkenin başka sorunlarıyla uğraşmaya fırsat bulamıyor” açıklamasında bulundu.

(KIBRIS POSTASI)

Editör: Haber Merkezi