Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, olguları aktardı. Polis, zanlı  Mariama B. Manneh’in  (K-28) Başkasının Kimliğine Bürünme ve Sahte Davranışla Kayıt Temın Etmeye Teşebbüs suçuyla methaldar olduğunu belirtti. Polis, 30.04.2023 tarihinde saat 06:50 raddelerinde Ercan Havalimanı’nda KKTC’den çıkış yapmak isteyen KKTC’de öğrenci olarak bulunan Mariama B. Manneh’in daha önceden ismini bilmediği erkek bir şahıstan temin etmiş olduğu ve  tasarrufunda  bulunan Barrow Minteh Touray adına ısdar olunan 95880555 seri numaralı isveç pasaportunu görevli muhaceret memuruna KKTC’den çıkış yapmak için verdiği sırada tespit edilerek suç üstü gereği tutuklandığını söyledi.  Polis, zanlının kaçak olduğunu belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Sivil savunma resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ödül töreni yapıldı Sivil savunma resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ödül töreni yapıldı

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker,  zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Editör: Haber Merkezi