Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Raif İlker Buran’ın Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü görevinden alınması sonrası Kıbrıs Postası’na konuştu.

Karaoğlanoğlu’nda trafik kazası: Alkollü kiralık araç sürücüsü tutuklandı Karaoğlanoğlu’nda trafik kazası: Alkollü kiralık araç sürücüsü tutuklandı

“Bir müdürü görevden almak en doğal hakkımdır.” diyen Arıklı, normalde diğer bakanların göreve gelmesi sonrası bütün ekibi yenilediğini, kendisinin böyle bir şey yapmadığını söyledi.

Buran ile ters düştüğü noktalar olduğunu, buna rağmen teknik eleman olması nedeniyle Buran’ın işine karışmadığını belirten Arıklı, Buran’ın kuraklık açıklamasına tepki gösterdi.

“Buran’ın kuraklıkla ilgili açıklaması Tarım Bakanlığı ve diğer birimlerden tepki gördü, görevden aldım.” diyen Arıklı, Buran sonrası  Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü’ne bakanlık müdürünün vekalet edeceğini de sözlerine ekledi.

NE OLMUŞTU?

Raif İlker Buran, kuraklıkla ilgili “Yarı kurak ya da bölgesel kuraklıkların yaşanacağı bir yıl öngörüyorum. Dengesiz yağışlar nedeniyle bir bölgede ürünler olurken diğer bölgede kuraklık yaşanabilir. Bu tahminler dünya için de geçerli. Bir ülke kuraklıktan kavrulurken, diğer ülkede seller yaşanabilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Haber Merkezi