Salih Can Doratlı, Alav cinayeti zanlılarının Güney Kıbrıs’ta tutuklandığı iddialarına ilişkin TAK’a yaptığı açıklamada, “Bugün bazı basın organlarında yer alan tutuklamaya ilişkin haberler maalesef gerçeği yansıtmamaktadır. Rum yetkililer ve BM polisi nezdinde gerekli iletişim ve girişimlerimiz en etkili şekilde sürdürülmektedir. Çalışmalar devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Doratlı, Alav cinayetiyle ilgili herhangi bir tutuklama olması halinde bu bilgilinin Cumhurbaşkanlığı aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılacağını kaydetti.

Polis Basın Subaylığı da cinayet zanlılarının Güney’de tutuklandığı iddialarını doğrulamamıştı.

Üstel, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyeti kabul etti Üstel, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyeti kabul etti

Başkent Lefkoşa’da 22 Aralık’ta Ayça Alav’ın iş yerinde öldürülmesi ile ilgili cinayet zanlısı olarak aranan iki şahısın, Güney Kıbrıs’a geçtiği yönünde bilgi edinilmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın talimatıyla Teknik Komiteler Koordinatörü ile Suç ve Suça İlişkin Teknik Komitesi zanlıların tutuklanarak, teslim edilmesi için gerekli girişimleri başlatmıştı.

Editör: Haber Merkezi