Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde (KSTÜ) yürütülen sahte diploma soruşturması kapsamında "rüşvet aldıkları" iddiasıyla tutuklanan Yüksek Öğretim Planlama Denetleme Akreditasyon ve Kordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Turgay Avcı ile YÖDAK eski Üyesi Prof. Dr. Mehmet Hasgüler bugün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne getirildi.

Tutuklandığı gün rahatsızlanan ve mahkemeye çıkarılamayan Avcı, ilk kez Lefkoşa Kaza Makemesi'ne geldi. Her iki zanlı da 3 gün süreyle tutukluluk almıştı.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde mali soruşturma ile alakalı olarak gözaltına alınan YÖDAK başkanı Turgay Avcı ve eski başkan yardımcısı Mehmet Hasgüler bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Feyzioğlu: 20 Temmuz Barış Harekâtı, Ada’ya barışın geldiği kurtuluş günü Feyzioğlu: 20 Temmuz Barış Harekâtı, Ada’ya barışın geldiği kurtuluş günü

Mahkeme her iki ismin, 50 bin TL nakdi teminat ve 2 kefilin 1’er milyon tl'lik kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Editör: Haber Merkezi 2