KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

18.04.2023 tarihinde, saat 18:00 sıralarında, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, A.S.A.M.(E-23)’nin üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada, yaklaşık 35 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KEİ’den seracılara 10 milyon 676 bin TL'lik hibe KEİ’den seracılara 10 milyon 676 bin TL'lik hibe

VAHİM ZARAR, KAVGA VE CİDDİ DARP

18.04.2023 tarihinde, saat 21:30 sıralarında, Lefkoşa’da, aralarında yaşanan tartışma sonucu I.R.(E-20) bir taraf, A.A.(E-35) diğer taraf olup kavga ettikleri sırada, aldığı darbeden dolayı A.A.’nın burun kemiği kırılmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK

15.04.2023 tarihinde, Alsancak’ta faaliyet gösteren bir otelde çalışan A.Y.(E-30), İ.Ö.(E-34) ve D.D.(E-48)’nin otele ait şantiye alanı içerisinde muhafaza edilen yaklaşık 50 metre uzunluğundaki elektrik kablosunu çaldıkları tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

RUHSATSIZ ESKİ MADEN TİCARETİ YAPMAK

18.04.2023 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Girne’de Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, M.T.(E-62)’nin kullanımındaki kamyonet araç ile yetkili makamdan izinsiz ve ruhsatsız olarak, satmak maksadıyla hurda toplayıp eski maden ticareti yaptığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN

18.04.2023 tarihinde, saat 20:45 sıralarında, Tuzla’da bulunan bir apartman dairesinin balkonunda muhafaza edilen tüp gazın hortumunda oluşan gaz kaçağının alevlenmesi sonucu bir yangın meydana geldi. Yangın ev sahibi ve komşuları tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu söz konusu dairenin balkon kapısı, sineklikleri ve perdeleri yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

18.4.2023 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Gazimağusa’da, park halinde bulunan LR 617 plakalı kamyonet araçta, muhtemelen marş dinamosuna ait elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu bir yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu bahse konu aracın marş dinamosunun elektrik aksamları, makinenin su ve hava hortumları ile radyatörü yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.