Girne'de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde Adem Kocabaş’ın ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından tutuklanan Aliye İnanoğlu dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Trafik Şubesinde görevli Polis çavuşu Nadir Timuçin şahadetinde şunları söyledi:

“23.03.2023 tarihinde, saat 21.25 sıralarında, Girne'de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde Aliye İnanoğlu (K-32), yönetimindeki KM 004 plakalı araç ile Alsancak istikametine doğru seyrettiği sırada Merit Park Otel kavşağını geçtikten sonra dikkatsizce önünde seyreden araçları geçmek için yolun sağına geçmesi sonucu o esnada karşı istikametten gelmekte olan Erdem Hondurlu(E-24) yönetimindeki DZ 244 plakalı araç ile çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan her iki araç sürücüsü ile DZ 244 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Süleyman Kocabaş (E-21), İbrahim Kaynarca (E-22) ve Adem Kocabaş (E-24) Girne Dr. Akçiçek Hastanesine kaldırılmışlardır. Adem Kocabaş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Kaza mahallinde birçok kamera tespit edilmiştir. Alınması gereken ifadeler ve incelenecek birçok kamera görüntüsü mevcuttur. Ayrıca Aliye İnanoğlu’ndan alkol testi için kan örneği alındı. Alınan kan örneğinin analiz sonuçları çıktı. Zanlının kaza anında 187 promil alkollü olduğunun belirlendi.

Kanser hastası olan zanlının kullandığı ilaçlarla ilgili analiz sonuçlarıalındı.”

Nadir Timuçin, İlaç ve Eczacılık Dairesi’nden alınan rapora göre zanlının kullandığı ilaçların trafiğe çıkması açısından sakıncalı olduğunu belirtti.

Zanlının yargılanması halinde hapis cezası almasının yüksek olasılık olduğunu kaydeden polis, davaları görülünceye kadar 3 ayı aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti.

Zanlının avukatının tutuklu yargı talebine itirazı üzerine duruşma yapıldı.

Mahkemede zanlıya kefil olabilecek 5 tanık dinletildi. Saat 18.45 sıralarında kararını açıklayan mahkeme, zanlının tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Zanlının yargıdan kaçmayacağına kanaat getirildiğini belirten mahkeme, ayrıca kanser gibi ağır bir hastalıkla mücadele ettiğine değindi.

"20 Temmuz’u görkemli etkinliklerle kutlayacağız" "20 Temmuz’u görkemli etkinliklerle kutlayacağız"

Mahkeme, zanlının 600 bin TL nakit teminat yatırmasına ve 4 kefilin 40’er bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

Mahkeme, ayrıca zanlının davası görülünceye kadar ehliyetine el konulmasına da direktif verdi.

Editör: Haber Merkezi