girdiğini ve “geçersiz diploma” kavramının artık kullanılamayacağını söyleyen Erhürman, bütün suç tanımlarını zaten polisin yapacağını belirtti.

“Geçersizliğin üstüne bir suç var mıdır, polis hepsini tanımlayacak” diyen Erhürman, bütün üniversitelerin üzerindeki kara bulutların nasıl temizleneceği konusunun temel mesele olduğunu vurguladı.

YÖDAK’ın devreye girip yapılacak çalışmalarla geçersiz diplomaların tespitini yapması gerektiğini belirten Erhürman, kamuoyunda “Güzelyurt’taki soruşturmanın üstünün örtüleceği” konusunda bir endişe olduğunu aktardı.

Diğer üniversitelerle ilgili de denetimlerin hızlıca yapılması gerektiğini kaydeden Erhürman, “bu alanı bir an önce temizleyelim” önerisini en baştan beri yaptıklarını anımsattı.

Polis Genel Müdürlüğü’nün doyurucu bir açıklama yapması gerektiğine işaret eden Erhürman, söz konusu açıklamayla kamuoyundaki algının dağıtılabileceğini ifade etti. YÖDAK’ın da “biz bu denetimleri başlattık” açıklamasını yapması gerektiğini söyleyen Erhürman, diğer üniversitelerdeki denetimler konusuna da işaret etti.

“Dijital uçurumun kapanması için politika oluşturuyoruz” “Dijital uçurumun kapanması için politika oluşturuyoruz”

-“Bütün konular tek bir kapıya çıkıyor ve bu ülke yönetilmiyor”

Kuzu eti fiyatına koyulan narh ile ilgili de konuşan Erhürman, söz konusu durumun ekmekte de denendiğini ama tutmadığını söyleyerek şunları ifade etti:

“Narh, liberal ekonomilerde kolay başvurulan bir şey değildir. Bu ekonomik model içerisinde bunu yapmak istiyorsanız, ilgili tarafları masaya çağırırsınız. Kasaplarla da hayvancılarla da maliyetler üzerinden tartışırsınız, narhı koyarsınız. Ekmekte de yaşandı, doğru dürüst istişare süreci olmadı.”

Hükümet edenlerin "müjde" diye duyurduğu şeylerin uygulanmadığını savunan Erhürman, “Sen narh bile koyamıyorsun. Narh koyduğun yerde bile fiyat denetimi yapamıyorsun. Bir otorite boşluğu daha yaratıyorsun. Bütün konular tek bir kapıya çıkıyor ve bu ülke yönetilmiyor” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi