T&T ve Taşyapı, Boğaz piknik alanını temizledi T&T ve Taşyapı, Boğaz piknik alanını temizledi

(Kamalı Haber) -Haspolat'ta meydana gelen şiddet tehditimeselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar SreeRipon,RinkuTalkuder, TandirHossain, MD RamjunAhmed ve MD Ripon mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Metin Cengiz, olguları aktardı. Polis, 02-06.11.2022 tarihleri arasında Haspolat'ta, Cumhuriyet Caddesi üzerinde Konteyner imalatı yapılan Ersegün Koçak'ın iş yerinde, Bangladeş uyruklu SreeRıpon (E-25), RinkuTalkuder (E 33), Tandır Hossaın (E-28), MD RamjunAhmed (E-24) ve MD Ripon (E 41), isimli şahıslar KKTC'ye çalışmak için ön izin ile gelen MD AbdusSamadKhan'ın (E-40) ayaklarını ip ile ağzını ise peştamal ile bağlayıp yaklaşık 30 cm. uzunluğunda kanunsuz olarak taşıdıkları, ayni zamanda tehlikeli bir silah olan bıçağı göstererek Bangladeş lisanında" İkibin beşyüz Euro vermezsen seni öldürecem" deyip şiddet tehdidinde bulunarak çalmak niyeti ile tehditle adı edilenden 2.500 Euro istediklerinin tespit edildiğini belirtti. Polis, olayın polisin bilgisine müştekinin kaçıp sığındığı bir görgü tanığı tarafından getirildiğini söyledi. Polis, olaymahallinin ziyaret edildiğini ve müştekiden temin edilen ifadede zanlıların

Zanlı 1 SreeRıpon'untalimatı ile birlikte hareket ederek suçu işlediklerinin öğrenildiğini belirtti. Polis, müştekinin ayaklarından ip ile bağlanması sonucunda sağ ayağından aldığı yaradan ötürü doktor kontrolünden geçirildiğini ve 1,5 cmlik yüzeysel bir kesinin mevcut olduğunun öğrenildiğini söyledi. Polis, zanlı2, zanlı 3, zanlı 4 ve zanlı 5’den ilk nazarda alınan açık ifadede suçları işlemedikleri yönünde olduğunu ancak şikâyetçininzanlıları poliste görüp teşhisettiğini ve bu suçun ilk nazarda işlendiğine dair makul şüphe oluştuğunu anlattı. Polis, olay yerinde yapılan incelemede şikayetçinin ağzının bağlandığı peştamalin bulunarak emare alındığını ancak olayda kullanılan bıçak ve ayaklarının bağlandığı ip tespit edilemediğini söyledi. Polis, toplam 9 ifade alındığını söyleyerek, halen daha alınması gereken tanık ifadeleri ve bulunması gereken emareler olduğunu belirtti. Polis, zanlıların aynı gün tespit edilerek mahkeme emri gereğince tutuklamıştır.Polis, zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceklerini söyleyip, poliste 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlıların tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Editör: Haber Merkezi