Bugün ülkemiz siyasetinde başlayan kirlilik, ahlaki bir sorun haline gelmiş ve toplumu içten içe kemiren ve çürüten bir hastalığa dönüşmüştür.

Siyasette ki kirlilik, iktidar partisi UBP de doruk noktasına ulaşmıştır. Önceki gün DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, zıvanadan çıkarak Meclis kürsüsünde UBP’yi ahlaksızlık ve terbiyesizlikle itham etmiştir.

Buna karşılık iktidar partisi milletvekilleri pişkin pişkin sırıtmıştır.

Düşünebiliyor musunuz? Bu ülkenin Başbakanı, 24 kişi ile aldığı Milletvekili sayısını 30’a çıkarmakla övünmektedir.

Nasıl olmuştur bu?

Transferle tabii.

Her transferin de bir karşılığı olduğuna göre, bedelini ödediğiniz adamı satın aldınız. Burada övünülecek nasıl bir başarı olabilir ki?

Geçelim;

Makyavelizm denilen siyasi ahlaksızlık, iktidar partisi UBP’de şiar haline gelmiştir.

Bunu UBP’ye hakaret olarak söylemiyorum.

Siyasi ahlaksızlıkta, amaca varmak için her yol mubahtır. Bu sebeple insanların hareketlerini kısıtlayan ve belli kalıplara alan Ahlakın ve diğer moral değerlerin, bu siyasi anlayışta yeri yoktur.

UBP için seçimlerde amaç, nasıl olursa olsun bir şekilde iktidar olmaktır. Bunun için her türlü araç meşrudur ve kullanılabilir. Para, rüşvet, yalan, iş, aş vaadi, adam kandırma, adam kötüleme, iftira vs…

Siyasi ahlaksızlık toplumda genel kabul görünce ve hiçbir reaksiyonla karşılanmayınca, hayatın ve siyasetin diğer alanlarında da kendini gösterir.

Bugün UBP deki hakim zihniyetin, sırf iktidarda kalabilmek için aynı araçları kendi partisi içindekilere karşı da kullanması ve aynı partiye mensup kader arkadaşlarını bir çırpıda silip atması da makyavelizmle yani siyasi ahlaksızlıkla açıklanabilir.

Aynı şekilde dün “ak” dediğine bugün “kara” demek, dün “köpek” dediğinle bugün aynı yatağa girmek, ilkesizliğin ve siyasi ahlaksızlığın değişik bir ifadesidir.

Peki, bu kokuşmuşluk ve çürümüşlüğe dinler özellikle İslam dini ne der sizce?

Bunu sormak ve cevaplandırmak zorundayım çünkü bu kokuşmuşluğa Anavatanımızın bugünkü yöneticileri de seyirci kalmakta ve hatta desteklemektedir.

Anavatanımızın bugünkü yöneticilerinin ve buradaki temsilcilerinin dini bütün insanlar oldukları bilinmektedir.

Her gün beş defa Allahın huzuruna çıkan bir insan, mutlaka günün sonunda bir vicdan muhasebesi yapmak ve Allah ile yüzleşmek zorundadır. Çünkü ZULME SEYİRCİ KALANDA ZULME ORTAKTIR.

Bugün zulmedenler işbaşında ise, onları orada tutanlarda en az onlar kadar vebal altındadır.

Öyleyse soruyu baştan soralım. KKTC’de yaşanan bu siyasi ahlaksızlığa dinimiz ne diyor?

İslam Dini, “Güzel Ahlak”ı hedeflemiştir.

Bu yüzden Peygamber efendimiz de “Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” diyerek İslam dininin bu hedefini açıkça ortaya koymuştur.

Peki, Güzel Ahlaktan kast edilen nedir?

Buyurun. Cevabı Kurandan ayetler versin
— Doğru söyleyiniz.
— Ahde vefa ediniz, verdiğiniz söze bağlı kalınız
— Emaneti sahibine veriniz (Burada ki emanet, görev ve yetki demektir)
— Adil olunuz
—Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz? Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz, Allah katında büyük gazap gerektiren bir iştir.
—Antlaşma yaptığınız zaman, Allah’a karşı verdiğiniz sözü yerine getirin. Allah’ı kendinize kefil kılarak pekiştirdikten sonra yeminlerinizi bozmayın. Şüphesiz Allah yaptıklarınızı bilir.
Peygamberimiz de diyor ki, münafıklığın alameti 4 tür
—Konuştuğu zaman yalan söyler
—Söz verdiği zaman sözünü tutmaz
—Kendisine bir şey emanet edildiğinde ona ihanet eder
—Birisi ile çekişmeye girince hak yer ve haddini aşar.
KKTC’deki bugünkü yönetime destek olanlar, destek oldukları şahısları yukarıdaki düsturlar ışığında değerlendirmeli ve nasıl bir suça iştirak ettiklerini vicdanları ışığında değerlendirmelidirler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40