Aysu Basri Akter’in Yeni Düzen’de 28 Haziran’da yazdığı müthiş yazıyı hatırlar mısınız bilmem.

O zamanlar İskele milletvekili Ejder Aslanbaba’nın UBP’ye transferi için bazı gazinocular Aysu’ya açıklama yapmış ve gerekirse bunu açıklayacaklarını söylemişlerdi.

Çünkü, o zaman gazino vergilerine yüklü bir zam yapılmış ve gazinocuların nasırına basılmıştı.

Aradan 4 ay geçti.

Tehditler havada kaldı, gazinocular kabuğuna çekildi.

Kirli çamaşırların ucu gösterildi ama ortaya konulmadı.

Dün de DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu bir kanalda açıklama yaptı.

Ertuğruloğlu’na göre kendisinin de partide bulunduğu sıralarda bazı gazınoculardan valizler dolusu para gelmiş.

Ama kimden geldiğini bilmiyormuş.

Hem Aysu’nun yazısı, hem de Tahsin beyin açıklamaları su kaldırmaz açıklamalardır ve hiç kimse suç duyurusunda bulunmadan Savcılık gecikmeden devreye girmelidir.

Ama, nasıl Aysu’nun yazısından sonra kimsenin gıkı çıkmamışsa, şimdi de herkes devekuşu gibi başını kuma sokacak ve olay ört bas edilecektir.

Evet, toplum olarak hepimize UBP kurultayı konusundaki haberden gına geldi ama, ne yazık ki arz-talep meselesi olsa gerek ki kamuoyu kurultayla yatıp kurultayla kalkıyor.

Hızla devam eden mazbatalar, çek yasakları, hacizler, eğitimde ve turizmde yaşanan sakatlıklar kimsenin umurunda değil, ya da sorunlar öyle bir akışına bırakıldı ki birinin dışarıdan gelip bir değnekle çözmesi bekleniyor.

Kurultayın son dönemecinde de Türkiye’yi dile dolamak adet haline geldi.

Belki Türkiye yetkililerinin son ziyaretleri ve açıklamaları bunda neden olabilir ama görünen o ki halen Türkiye’ye şirin görünme politikası en büyük sağ partinin iki kanadında da ranta çevrilmeye çalışılmaktadır.

Yıllardan beridir olduğu gibi, en büyük Anavatancı yarışı, Türkiye yetkililerine şirin gelir mi bilemem ama her ne kadar müdahalelere kızsak ve eleştirsek de parayı verenin düdüğü de çalacağı gerçeğini gözlerden kaçırmamak lazım.

Kurultay yarışı bize bir kez daha KKTC’de dönen kirli işlerin su yüzüne çıkmasına neden olmuştur.

İhalelerde yolsuzluk yapacaksın Türkiye’ye sarılacaksın, devletin kaynaklarını seçimlerde kendi partiline dağıtacaksın, istihdamı kendin olana yapacaksın, gazinocu-pavyoncu-siyasetci ilişkilerini en hat safhaya çıkaracaksın, Türkiye’nin burada yaptığı yatırımları ‘ben yaptım’ diye böbürleneceksin ama ülkenin kalkınması için kılını bile kıpırdatmayacaksın.

 

Kamil ve Serdaroğlu: Kaşif’in yanındayız!

UBP Girne milletvekilleri İlkay Kamil ile Ergun Serdaroğlu, bir süredir basında çıkan İrsen Küçük'e destek verecekleri yönündeki haberleri yalanladı.

Ergün Serdaroğlu, Ahmet Kaşif'in Girne'de önde gittiğini ve bundan rahatsız olan rakiplerin bu tür haberleri basına sızdırarak delegeyi etkilemek istediklerini iddia etti.

Üç kişi kalsalar bile Ahmet Kaşif'i desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Serdaroğlu, Kaşif'in kazanacağına olan inancını dile getirdi.

İlkay Kamil de yaptığı açıklamada kurultayın artık çirkin bir yola girdiğini spekülasyon haberlerle UBP'nin yıpratıldığını ifade etti.

21 Ekim tarihi sonrasının da düşünülmesini isteyen Kamil, Ahmet Kaşif'e desteğinin devam ettiğini belirtti

(Kıbrıs Time)

 

Avcı ve Çavuşoğlu’nun farkı nedir?

30 yıl UBP'nin çilesini çektiğini söyleyen bir partili mesaj göndermiş soruyor;
“Nazım Çavuşoğlu'nun Turgay Avcı için söyledikleri ne oldu?
Turgay Avcı, AKP'nin direktifi ile parti kurarak UBP'yi yıkmaya çalışmıştı, Çavuşoğlu ise partiyi AKP’ye  teslim etmeye çalışan Küçük'ün camokalığıma soyunarak kendisine yardımcı oluyor...
Hedef aynı olduğuna göre Turgay Avcı ile Nazım Çavuşoğlu'nun farkı nedir?”

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Kemal DÜRÜST, sizin de İrsen beye destek verme tarihiniz Cuma olarak belirlenmiş diyorlar. Yarın yapacağınız bir basın açıklamasıyla tarafınızı belli edeceğiniz söyleniyor. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Sayın Tansel DORATLI, kurultayda son günlere girilirken özellikle Maraş bölgesinde çok sayıda delegenin İrsen beye destek vermesini sağladığınız iddia ediliyor. Tahsin beyin bundan haberi var mı yoksa bu konuda parti kararı mı aldınız?

Sayın Cem DANA, son dakika kararıyla Ahmet beyden desteğinizi çekip kurultaya bulaşmama kararı aldığınızı öğrendik. Ne yaptılar da sizin güzel gönlünüzü kırdılar böyle? Oysa delege olabilmek için nasıl da büyük mücadele vermiştiniz.

Sayın Özer KANLI, geçmiş kurultayda İrsen bey için istikrar  ve gelişim sloganının yaratıcısı olarak, şimdi de istikrarlı bir kötü gidiş olduğunu  ve gerileme yaşandığını bunun için de UBP’nin buharlaştırılması için bazı mühendislerin devreye sokulduğunu söylüyormuşsunuz. Bunların isimlerini de açıklamak ister misin?

Sayın Sunat ATUN, kurultay günü salona gitmeyeceğiniz ve yurt dışında olacağınız iddia ediliyor doğru mu? İsterseniz bana gelin birlikte televizyondan izleyelim, sabah kahvaltısı benden.

Sayın Ata ATUN, geçen akşam Ahmet beyin delege toplantısında sizi görenler gözlerine inanamamışlar. Tam heyecan yaparken partinin denetçisi olduğunuz akıllarına gelmiş ve hayal kırıklığı yaşamışlar.

Sayın Ahmet KAŞİF, Ankara açıklaması ile bütün muhalefeti yanınıza aldınız ama işte ne yazık ki onların delege oyu yok. Bu arada yaptırdığınız kurultay anketini dört gözle bekliyoruz.

Sayın Yalçın YİĞİTTÜRK, ofisinizdeki bir resmi kaldırmış ve onun yerine bir başka devlet büyüğünün resmini asmışsınız. İsimleri siz mi açıklayacaksınız yoksa bize mi bırakıyorsunuz?

Sayın Nazmi PINAR, Yenişehir bölgesinden delege yazılmanız mahkeme konusu olabilir diyorlar. Anlaşılan aktif siyaset hoşunuza gitti ve yürüyebildiğiniz kadar yürüyeceksiniz. Yolunuz açık olsun.

Sayın Halil TALAYKURT, Sunat bey cephe değiştirdikten sonra siz de İskele’de günün 24 saati İrsen bey için çalışmaya başlamışsınız. Hatta birkaç delgeyi etkilediğiniz bile söyleniyor.

Sayın Yusuf ÖZDAMA, oğlunuzu vatani görevini yerine getirmesi için askere göndermişsiniz. Hayırlı teskereler dileriz. Şimdi başlayın bakalım gün saymaya.


Sayın  Tahir MUSALAR, İskele Belediyesi müdürlüğünüz hayırlı uğurlu olsun. Sizede bu yakışırdı. Halil bey şimdi çok daha güçlü oldu değil mi?


Sayın Ejder ASLANBABA, Ahmet beyin kurultayı kazanacağına dair büyük iddialara giriyormuşsunuz. Zaten maddi durumunuz değil bir de birkaç aylık maaşı sakın kaybedeyim demeyin.


Sayın Sermet NERELİ, partili olmadığınız halde UBP kurultayını çok yakından takip ettiğinizi öğrendik. Siyaset genlerinize kadar işledi desenize…


Sayın Hasan SADIKOĞLU, hafta sonları cep telefonunuzu açık tutun da son dakika davet edileceğiniz yemeklerden mahrum kalmayınız. Bu sıralar yemenin içmenin haddi hesabı yok.

Sayın Mustafa GÜLCAN, Gençler Birliği’nin kötü giden durumundan dolayı hicap içinde olduğunuz söyleniyor. O da dert mi Türkiye milli takımına baksanıza onlar sizden daha da kötüler.Sayın Kemal KURUKAFA, geçenlerde komşunuza teslim ettiğiniz tüpler kaybolmuş. Duyduk çok üzüldük . Acaba leylekler mi aldı dersiniz? Bu sıralar zincirlemekte yarar var.


Sayın Hüseyin ZUMBUR, artık sizin de dünya evine girme zamanınız geldi de geçiyor bile. Büyüklerin sözünü dinleyin ve kısmetlerinizi tepmeyin. İlerleyen yaşlarda daha zor oluyor.

Sayın Özge USLUER, maşallah kurultay çalışmalarında eşinizden daha çok performans gösteriyormuşsunuz. Hele de dün akşam ki toplantı için delegeleri tek tek arayarak büyük çaba göstermişsiniz. Kadının fendi erkekleri yeniyor değil mi?

Sayın Turgay AKALIN, hukuk fakültesine öğrenci yazıldığınızı öğrendik. Okumanın yaşı olmaz diye boşuna söylememişler değil mi? Başarılı bir doktur niçin başarılı bir avukat olmasın ki? Allah zihin açıklığı versin.Günün Fotoğrafı


Günün Fıkrası

 Maaş


Özel bir firmada elemanların maaşlarını alırken imzaladıkları kağıtta şöyle bir cümle yazıyormuş:
- Maaşlarınız tamamıyla size has ve özel bir meseledir, bunun içindir ki, sizden başka hiç kimse maaşınızı bilmemelidir. Yeni bir eleman maaşını alıp kağıdı imzalarken, bu cümleyi okumuş ve cümlenin altına şu sözleri eklemiş:
- Kimseye maaşımı söylemeyeceğim, elbette ben de sizin kadar utanç içindeyim...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40