banner141
banner151

TDP İSKELE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TANITILDI

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele Milletvekili adayları, dün akşam düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Gecede konuşan Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, 28 Temmuz seçimlerinin ülkedeki değişimin ve dönüşümün başlangıcı olacağını belirterek, İskele’de oluşan hava ve tablonun bunun göstergesi olduğunu söyledi.

25 Haziran 2013 Salı 13:55
TDP İSKELE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TANITILDI
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele Milletvekili adayları, dün akşam düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Gecede konuşan Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, 28 Temmuz seçimlerinin ülkedeki değişimin ve dönüşümün başlangıcı olacağını belirterek, İskele’de oluşan hava ve tablonun bunun göstergesi olduğunu söyledi.

Çakıcı, “Artık zamanı geldi. TDP, seçimlerin ardından mutlaka hükümeti kuran parti olacak ve değişim ve dönüşüm gerçek anlamda başlayacak. İskele’nin bu değişime hazır olduğunu görmek oldukça önemlidir” dedi.

TDP Basın Bürosu açıklamasına göre İskele Belediye Gazinosu’nda yer alan aday tanıtım etkinliğine, TDP Genel Başkanı Çakıcı, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Milletvekilleri Mustafa Emiroğluları, Hüseyin Angolemli ile TDP üye ve sempatizanlar katıldı. İskele İlçe Başkanı Erkut Yılmabaşar’ın açılış konuşmasıyla başlayan ve Genel Sekreter Özyiğit ile Genel Başkan Çakıcı’nın konuşmasıyla devam eden etkinlik, adayların tanıtımı ile son buldu.

ERKUT YILMABAŞAR

TDP İskele İlçe Başkanı Erkut Yılmabaşar, 28 Temmuz seçimlerinde TDP’nin İskele’de alacağı oy oranıyla gündem yaratacağını savunarak 2009 seçimlerinin ardından gücüne güç katan TDP’nin bölgede etkili bir konuma geldiğini, gösterdiği 5 kaliteli ve tertemiz adayla iddialı bir şekilde yola çıktığını kaydetti.

Yılmabaşar, “İnsanlarımız artık yalandan-dolandan usandı. Halkımız yeni ve denenmemiş yapılara yöneldi. Bunun adresi de TDP olmuştur. İskele İlçesinde seçimden sonra TDP’nin aldığı oy konuşulacak” dedi.

CEMAL ÖZYİĞİT

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit de, 28 Temmuz seçimlerinin ülkede değişimin ve dönüşümün başlangıcı olacağını söyledi.

1974’ten sonra ülkede yalan-talan ve vurgun düzeninin kurulduğu, halkın kamplara bölündüğünü savunan Özyiğit, bu düzenin yıkılma zamanının artık geldiğini kaydetti ve TDP’nin seçim bildirgesinde ülkedeki değişimin ve dönüşümün nasıl ve hangi koşullarda yapılacağının net bir şekilde yer aldığını belirtti.

Ülke genelinde olduğu gibi İskele İlçesinde de TDP açısından olumlu bir hava olduğunu kaydeden Cemal Özyiğit, yıllarca ihmal edilmiş olan İskele-Karpaz bölgesindeki değişimin de artık başlayacağını söyledi ve “TDP sandıktan ne kadar güçlü çıkarsa, değişim ve dönüşüm de o kadar kolay ve hızlı olacaktır” dedi.

MEHMET ÇAKICI

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ise, siyasi partilerin görüş, düşünce ve vaatleri açısından temel farklılıkları olduğunu belirterek, “Tüm partiler birbirlerinden farklıdır. Halkımızdan da ricamız, bu farklılıkları iyi analiz ederek, karşılaştırma yaparak karar vermesidir” şeklinde konuştu.

TDP’nin kurulduğu günden itibaren tüm konularda net bir duruş sergilediğini, saklanmak yerine taraf olduğunu, bunun neticesinde de halktan aldığı destekle her geçen gün büyüdüğünü, son olarak da geçiş hükümeti de olsa hükümet ortağı olduğunu kaydeden Çakıcı, halkın onayı ile 28 Temmuz seçimlerinin ardından TDP’nin mutlaka hükümetteki yerini alacağını dile getirdi.

Kısa dönemde olsa dahi farkını ortaya koyan TDP’nin, 28 Temmuz seçimlerinin ardından hükümeti oluşturan kilit parti olacağını söyleyen Çakıcı, “28 Temmuz değişimin başlangıcı olacaktır. TDP iktidarında ülkedeki değişim başlayacaktır. Bugün İskele’de ortaya çıkan tablo da bunun göstergesidir” dedi.

Vatandaşlardan, tüm partilerin geçmişlerini, iktidarda ve muhalefette neler yaptıklarını iyi değerlendirmelerini isteyen Çakıcı, “Bizim geçmişimiz temizdir. Bizim geçmişimiz sırasında ‘General çizmeyi aşmıştır’ diyebilen, bizim geçmişimiz Özal hükümeti döneminde dayatılan paketlere ‘Bu gömlek bize uymaz’ diyebilen bir geçmiştir” diye konuştu. Çakıcı, dik duruş, temizlik ve dürüstlüğün temel karakterleri olduğunu vurguladı.

TDP’NİN PROJELERİ

Önemli projelerle halkın karşısına çıktıklarını kaydeden Çakıcı, “TDP iktidarında profesyonel askerliğe geçilecek ve binlerce gencimize iş imkanı sağlayacağız. Hastanelerdeki hizmetler ücretsiz olacak, vergi reformu yapılarak çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınacak. Tam gün eğitime geçilecek” dedi.

Binlerce kişinin mağdur olmasına neden olan faiz sorununa son vereceklerini kaydeden Çakıcı, bu konuda meclise öneri sunan tek parti olduklarını anımsattı.

Yerli üretimin ve işletmecilerin yanında olduklarını belirten Çakıcı, “Fonsa fon, koruma ise koruma, destekse destek. Ancak şunun da net olarak bilinmesini isteriz ki, birkaç tane aile zengin olmayacak. Herkes destekten eşit ve adil şekilde yararlanacak” dedi.

Özellikle İskele-Karpaz bölgesinin en önemli sorunlarının başında gelen işsizlikle ilgili projeleri olduğunu kaydeden Çakıcı, büyük otellerde yerli vatandaşların çalıştırılması için gerekli düzenleme ve denetimlerin yapılacağını söyledi. Çakıcı, iş isteyen gençlere gerekli eğitimlerin verileceğini, köle gibi çalıştırılmalarının önleneceğini ve ‘biz iş vermek istiyoruz, ancak onlar çalışmak istemiyor’ mazeretinin ortadan kaldırılacağını ifade etti.

“HESAP SORULACAK”

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TDP’nin iktidarda olduğu dönemin, aynı zamanda ‘hesap sorma’ dönemi olacağını vurguladı, Ombudsman ve Sayıştay’ın güçlendirileceğini, Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun gerçek anlamda denetim yapacağını söyledi.

Ceza Yasası’nda halen kırbaç cezası bulunduğunu belirterek, hukuk reformunun kaçınılmaz olduğunu kaydeden Çakıcı, hızlı çalışan ve denetlenebilen bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi.

“POLİSLER KENDİ BÖLGELERİNDE GÖREV YAPACAK”

Polisin sivil otoriteye bağlanacağını kaydeden Çakıcı, “Bizim insanımız her şeye layıktır. Benim insanım Güvenlik Kuvvetleri Komutanı olmaya da, Merkez Bankası’nın başına geçmeye de, Sivil Savunma Başkanı olmaya da layıktır” dedi. Çakıcı, Polis Nakil Tüzüğü’nün yeniden düzenlenerek polislerin kendi bölgelerinde görev yapmalarının sağlanacağını, var olduğunu savunduğu işkence olaylarının sona erdirileceğini kaydetti.

“FARKLI KÜLTÜRLER ZENGİNLİKTİR”

UBP Hükümeti döneminde halk üzerinde büyük bir baskı ve tehdit düzeni kurulduğunu, kendilerinden olmayanlara yaşam hakkı tanınmadığını ileri süren Çakıcı, “Bugünkü kavga ezenlerle, ezilenlerin kavgasıdır. Biz ayrımcılık yapanların karşısındayız. Biz ezilenlerin yanındayız. Biz ayrımcılık yapanların karşısındayız. Bizim için farklı kültürler bir zenginliktir” dedi.  
Son Güncelleme: 25.06.2013 13:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
AKP ÇAKICI 2013-06-25 16:41:17

çok temiz ve ak insanlarmiş baraji geçemeycek