banner118
banner141

SUCUOĞLU: CORENDON İLE OLUMLU BİR GÖRÜŞME YAPTIK

Sucuoğlu, Corendon yetkilileri ileAntalya’da bir araya geldi.

12 Ağustos 2015 Çarşamba 11:30
333 Okunma
SUCUOĞLU: CORENDON İLE OLUMLU BİR GÖRÜŞME YAPTIK

TurizmBakanıFaizSucuoğlu,Antalya’dakitemaslarıarasındaCorendonHavaYollarıYönetimKuruluBaşkanıYıldırayKaraerveşirketyetkilileriilebirarayageldi.

HollandaveBelçika’danTürkiye’yeturistgetirenbirnumaralı; ülkegenelindeise ilk üçsıradayeralanCorendon, 3-4 sezondur tur operatörüolarakKKTC’deyürütmekteolduğuturistikoperasyonları son dönemdetakıldığıbürokratikengellersebebiylegeriçekilmekararıalmıştı.

AvrupalıturisteTürkiye, Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan, Mısır, Tunus, Gambia, İspanya, Fasgibiülkeleri, destinasyonları son derecebaşarılıbirşekildetanıtan, pazarlayanCorendon, KuzeyKıbrısiçin de aynıtanıtımfaaliyetlerindebulunmuş; Hollandalıbirçokacenteyi, seyahatorganizasyonunu, sektörönderlerinivegazetecileriKıbrıs’agetirmiş, gezdirmiş, tanıtımdabüyükçabalarharcamışidi.

Tur operatörüolarakHollandaveBelçika’dan; aynızamandahavayoluolarak da Polonya, Danimarka, İtalya, Macaristan’ danyıllardırKKTC’yeturistgetirengrup, bazınedenlerleKuzeyKıbrıspazarınaaravereceğiniaçıklamıştı.

Sucuoğlu:“Corendon ile olumlu bir görüşme yaptık”

TurizmBakanıFaizSucuoğluveBakanlıkMüsteşarıŞahapAşıkoğluCorendonyetkilileriileAntalya’dabirarayagelerek 3 saatsürenolumlubirtoplantıgerçekleştirdiler.

CorendonYönetimKuruluBaşkanıYıldırayKaraer,görüşmede tur operatörüveyatırımcıolarakKKTC’deyaşadıklarıbürokratikvetekniksorunlaradeğindi. ÖzellikleRumlarınbaskılaryaptığını, tümbubaskılara ragmen KuzeyKıbrıs’ayıldaortalama 20.000 turistgetirmeyibaşardıklarınıifadeetti.

BakanSucuoğluisegörüşmedeyaptığıkonuşmadaCorendon’unyaşadığısıkıntılarüzerinealternatifçözümönerilerinitartıştıklarını, yaşanansıkıntınınçözümüiçinellerindengelenkatkıyıyapacaklarınısöyledi.

2016 yılındaileriyeyönelikproje,çalışmaimlanlarıveşartlarını  dagörüştüklerinisöyleyenSucuoğlu, Corendon’unKuzeyKıbrısturizmiiçinçokönemliolduğunavurguyaptı.

SucuoğluCorendonyetkilileriileyaptıklarıtoplantınınoldukcaverimligeçtiğini, ülketurizmiiçinyapılabilecek her türlükatkıyıyapmaya her zaman hazırolduklarınıbuanlayışçerçevesindetümsektörü de yanlarınaalıportakçalışmayürütecekleriniifadeetti.

banner143
Son Güncelleme: 12.08.2015 11:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.