banner118
banner141
banner151

SERTOĞLU PROJELERİNİ AÇIKLADI

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Hasan Sertoğlu katıldığı Kanal T’de katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

10 Mart 2013 Pazar 20:29
875 Okunma
SERTOĞLU PROJELERİNİ AÇIKLADI
SERTOĞLU SEÇİLMELERİ HALİNDE 14 AYDA HAYATA GEÇİRECEKLERİ PROJELERİ AÇIKLADI…Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Hasan Sertoğlu, seçilmeleri halinde 14 ayda hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, Kanal T’de katıldığı bir programda, neden Lefkoşa Türk Belediyesi’ne Başkan Adayı olduğunu açıklayan Sertoğlu, adaylığa uzunca ve zor bir süreç sonucunda karar verdiklerini belirtti. “Geçmişten günümüze kadar yaptığımız görevlerdeki tecrübemizi ve bilgimizi Lefkoşa Türk Belediyesi’nde kullanmak için aday oldum” diyen Sertoğlu, kendisinin siyasi bir kimliğinin hiç olmadığına vurgu yaparak, Ulusal Birlik Partisi üyesi olduğunu ve partiden gelen teklifle bu yola çıktığını ifade etti.

Sertoğlu; "Hayatta hiç rahatça bir kurumun başına oturmadım. Federasyonun başına geçtiğimde de böyle oldu. Bakın federasyonu ne noktadan nereye getirdik. Yaptıklarım ortada, sıra yapacaklarımda. Çok söz değil çok iş zamanı. İşimiz Lefkoşa, gücümüz Lefkoşalı olacak" dedi.

Basında yer alan Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan reklam panoları ile ilgili soruna da değinen Sertoğlu, kendilerinin panoları kullanmadığını, Reklamcılar Birliği ile görüştüklerini, seçim süresince de panoları kullanmasının söz konusu olmayacağını belirtti.

Sertoğlu, panoların neden kullanılmayacağını ise şu sözler ile açıkladı:

“Reklam panoları ile ilgili belediyenin gelir kaynaklarındaki kaybı hem çok tartışıldı hem de Bu toplum vicdanında büyük yaralar açtı. Yapılan tartışmalar sonucunda ortada büyük bir yanlışın olduğu ortaya çıktı. Ben Hasan Sertoğlu olarak 7 Nisan’da seçildiğim takdirde 8 Nisan’da atacağım ilk imza bu reklam anlaşmasının iptalidir.”

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sorunlarına değinen Hasan Sertoğlu, en büyük problemlerin maddi açıdan yaşandığını belirtti. Sertoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki krizi aşmak için Ziraat Bankası’nın vereceği krediye ihtiyaçları olduğunu belirtti, bunun ekonomik sıkıntıyı düzeltmek adına “ilk kıvılcım” olacağını sözlerine ekledi.

Sertoğlu, "Lefkoşa Türk Belediyesi’ne aktarılacak olan kredinin detaylarını Ziraat Bankası Genel Müdürü ile görüştüğünü" kaydederek, şu an öngörülen kredinin 89 milyon Türk Lirası olduğunu belirtti.

Sertoğlu, ekibi ile yaptığı çalışmalarda, bu paranın 94 milyon Türk lirası olması gerektiği kanaatine vardıklarını ifade ederek, bu kredinin bir yıl geri ödemesiz kredi olduğunu, faiz oranlarının da yüzde on buçuk olacağını belirtti.

Faiz oranının Lefkoşa Türk Belediyesi’ne uygun ve düşük bir faiz miktarı olduğunu ifade eden Sertoğlu, seçilecek olan kişinin bu krediden yararlanması gerektiğini dile getirdi.

Ziraat Bankası’nın öngördüğü bu faiz oranları ile belediyenin ayda 1 milyon Türk Lirası tasarruf elde edebileceğini dile getiren Sertoğlu, 8 Nisan’da kim seçilirse seçilsin yapılması gereken ilk işin belediye meclisi ile beraber bu kredinin alınması için çalışma yapması olduğunu söyledi.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde şu an esas sorunun çalışanların hakkını alamaması olduğunu da belirten Hasan Sertoğlu, herkesin aynı noktada birleşerek Ziraat Bankası Kredisi’nden faydalanması gerektiğini belirtti.

Halkın, Lefkoşa Türk Belediyesi’ne seçilen Meclis üyelerini belediyeye hizmet etmesi için seçtiğini belirten Sertoğlu, seçilecek olan meclis üyelerinin Belediye Başkanı ile uyum içerisinde çalışması gerektiğini belirtti.

Sertoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bugünkü haline gelmesinde Belediye Meclis üyeleri ile Belediye Başkanı’nın partisel anlamda uyum içinde çalışamaması büyük etkendi. 8 Nisan’da seçilip belediyeye gidecek olan arkadaşımız parti rozetini çıkarıp bir kenara koymalı. Aynı şekilde Belediye Meclis üyeleri de ‘parti’ kavramını unutmalı ve Lefkoşa’ya hizmet için yola çıkmalı.”

Ne Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ne de Lefkoşa halkının bir kaosu daha kaldıramayacağını belirten Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu, seçilecek olan herkesin buna dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

“Belediyenin şu an içinde bulunduğu duruma bakıldığında tasarruf tedbirlerinin bir an önce alınması gerekir” diyen Sertoğlu, çalışanlarla birlikte el ele verip belediyenin yeniden yapılanması gerektiğini dile getirdi.

Sertoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Lefkoşa’nın, altını çizerek söylüyorum, çalışanlara ihtiyacı var, çalışmayanlara değil. Bu noktada çalışmayan çantasını alıp gidecek. Sürekli söylüyoruz; çalışmadan, işe gitmeden belediyeden maaş alanlar var. Bunlar çok süratli bir şekilde tespit edilecek ve gereken yapılacak. Bu noktadan sonra da belediyenin yeni yönetimi ile çalışanlar yepyeni bir sayfa açıp yollarına devam edecek”.

Belediye içerisinde şu anda huzurlu bir ortam olmadığını belirten Sertoğlu, huzursuzluğun verilen hizmetlere yansıdığını, hizmetlerin eksik yapılmasının da Lefkoşa halkına yansıdığını belirtti. Lefkoşa halkının son bir yıldır adeta ızdırap çekmekte olduğunu dile getiren Sertoğlu, “Bizim yaşadığımız başkent bu hale gelmemeliydi” dedi.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin çok kısa sürede dışa açılım yapması gerektiğini vurguladı. Kendisinin Futbol Federasyon Başkanlığı döneminde bunu başardığını ve Belediye Başkanı seçilmesi halinde bunu beşediye için de başlatacağını söyledi.

14 ayda Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yapılacak bir çok iş bulunduğunu belirten Sertoğlu, bunlardan bir tanesinin de yarım kalan Lefkoşa Türk Belediyesi Tiyatro Binası’nın tamamlanması olduğunu belirtti.

Sertoğlu, Başbakanlık ışıklarındaki trafik çilesinin de bitmesi gerektiğini söyleyerek, bununla ilgili çok basit ve çok güzel bir proje hazırladıklarını kaydetti. Bu projenin 90 günde bitirilebileceğini belirten Sertoğlu, maliyetinin de 2.5 milyon Türk Lirası olduğunu sözlerine ekledi.

Hasan Sertoğlu, seçilmeleri halinde 14 ayda tüm bu projeleri hayata geçireceklerini dile getirdi. Seroğlu, eğer 14 ayda belediyeyi düzeltmez ve başarısız olursa tekrar aday olmayacağını da söyledi.
banner143
Son Güncelleme: 10.03.2013 20:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.