banner118
banner127

KÜÇÜK: UBP YIPRATILMAK İSTENİYOR!

Uzun yıllar Ulusal Birlik Partisinin her kademesinde büyük bir özveri ve gayretle hizmet etmiş, Bakan, Genel Sekreter ve Parti Başkanı sıfatlarıyla Ulusal Birlik Partisi’nin yüceltmeye çalışmış biri olarak adımın son seçim dönemlerinde yapılan harcamalarla ilgili olarak sistematik bir şekilde basın yayın yoluyla çirkin iftira ve asılsız söylemlere karıştırılma ve şahsıma yönelik bir müddet önce başlatılan karalama kampanyasının halen devam ettirilmeye çalışılmasını ve şahsım üzerinden UBP’ni yıpratma gayretlerini üzüntü ve ibretle izlemekteyim.

22 Şubat 2014 Cumartesi 13:56
724 Okunma
KÜÇÜK: UBP YIPRATILMAK İSTENİYOR!


Uzun yıllar Ulusal Birlik Partisinin her kademesinde büyük bir özveri ve gayretle hizmet etmiş, Bakan, Genel Sekreter ve Parti Başkanı sıfatlarıyla Ulusal Birlik Partisi’nin yüceltmeye çalışmış biri olarak adımın son seçim dönemlerinde yapılan harcamalarla ilgili olarak sistematik bir şekilde basın yayın yoluyla çirkin iftira ve asılsız söylemlere karıştırılma ve şahsıma yönelik bir müddet once başlatılan karalama kampanyasının halen devam ettirilmeye çalışılmasını ve şahsım üzerinden UBP’ni yıpratma gayretlerini üzüntü ve ibretle izlemekteyim.

UBP 1980’li yıllardan bu yana devamlı bütçe açığı içinde büyük sıkıntılar yaşamış, bir dönem çalışanlarının yatırımlarını hatta ilçe ve örgüt binalarının kira paralarını dahi ödeyemediği basınımızda yer almıştı. UBP bu kadar büyük maddi sıkıntı yaşarken 2010 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 1,5 milyon TL daha ekstra borç içine sokulmuştu. Görevi devraldığım dönemde bir seçim kampanyası daha geçirmiş, buna ragmen böylesi büyük maddi bir sıkıntıyı aşmakla kalmamış Partimiz adına satın aldığımız 10 adet binanın bedelini ve partimize katılan 2 adet siyasi partinin borçlarını da kapatmıştık. Mali olarak rahatlamaya çalıştığımız bir döneme rastlayan iki erken seçim, mali taplomuzu bozmakla kalmamış, mali olarak sıkıntı yaşamamıza neden olmuştur.

Lefkoşa Belediye Başkanlığı için yapılan erken seçimlere Partimiz borçsuz girmiş olmakla birlikte kampanya sürecinde yaşananlar öngörülen çalışmaların dışına çıkılarak beklenmedik giderlerin oluşmasına yol açmış ve bütcemizde 400 liralık bir açık meydana gelmiştir.

Erken genel seçimlerin de kısa sure sonra yapılması nedeniyle Partiye sağlanan kaynakların böyle bir seçimi götüremeyeceği görüldüğünden parti harcamaları için kişisel olarak ve yakın çevremden kaynak aktarmak kaçınılmaz olmuştu. Her iki seçim için de yapılan harcamalar ilçe görevlileri ve partililer vasıtasıyla yapıldığından herhangi bir makbuz veya belge alma gereği duyulmamıştır.

Genel seçimlerde UBPartisinin, sadece bilboardlar, gazete, internet ve tvlere yönelik olarak 2 Milyon TL’nin üzerinde bir harcaması olurken benzer bir harcamanın gerek CTP gerekse DP de de benzer rakamlarda olduğu kendi açıklamalarıyla belirtilmiştir.

Partimize yapılan gönüllü katkılar haricindeki diğer tüm gelir ve giderler tamamen banka aracılığıyla şeffaf olacak şekilde gerçekleştirilmiş ve bugün açıklanan rakam ve dökümanlara bu sayede ulaşılabilmiştir. Benden önceki dönemlerde harcamaların kayıt altında olmaması nedeniyle şeffaflık adına bunun oldukça önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Seçimden sonra da görevde bulunduğum sürede hem yetkili kurulların hem milletvekillerinin bilgilendirilmesi için gerekli tüm bilgi ve belgelerin verilmesi yönünde de talimatlarım olmuştur.

Hal böyleyken ısrarla sanki gizli saklı işler yapılmış intibası yaratacak şekilde geliştirilen iddialar sadece şahsıma değil Partimize de zarar vermektedir. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve uzun yıllara dayanan politik kariyerime sürülmek istenen lekeye izin vermemek adına bir kez daha bu açıklamayı yapma gereği duyduğumu belirtir, saygılar sunarım.

 İrsen KÜÇÜK  
Son Güncelleme: 22.02.2014 14:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Levent Özal 2014-02-22 14:13:43

i̇dda o ki sen de irsenden hüda aracılığı ile sağlam para yedin....şimdi bedel mi ödüyorsun...sana kolay gelsin ;)

Avatar
helal olsun :-) 2014-02-22 19:24:34

arkadaşın dip boyası gelmiş :-) UBP yıprandı doğrudur. UBPyi yıpratan kişi kendisidir. İrsen Bey hangi dünyada yaşıyor acaba? Stand up kariyeri yapmaya çalışıyorsa konuşmaya devam edebilir. Hakkını yememek gerek, güldürmeyi başarıyor :-) .

Avatar
helal olsun :-) 2014-02-22 19:25:52

arkadaşın dip boyası gelmiş :-) UBP yıprandı doğrudur. UBPyi yıpratan kişi kendisidir. İrsen Bey hangi dünyada yaşıyor acaba? Stand up kariyeri yapmaya çalışıyorsa konuşmaya devam edebilir. Hakkını yememek gerek, güldürmeyi başarıyor :-) .