banner118

DENKTAŞ: HERKES CEVABINI KURULTAYDA ALACAK!

DP ULUSAL GÜÇLER LEFKOŞA İLÇE KADIN VE GENÇLİK ÖRGÜTÜ IX. OLAĞAN KONGRELERİ GERÇEKLEŞTİ…

21 Ocak 2014 Salı 16:50
926 Okunma
DENKTAŞ: HERKES CEVABINI KURULTAYDA ALACAK!
DP ULUSAL GÜÇLER LEFKOŞA İLÇE KADIN ÖRGÜTÜ BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN AYSEL RECAİ ERGÜN SEÇİLDİ.

Demokrat Parti Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Kadın ve Gençlik Örgütü IX. Olağan Kongreleri gerçekleşti.

Lefkoşa İlçe Kadın Örgütü Başkanlığı’na tek aday olan Aysel Recai Ergün oy birliği ile yeniden seçildi.

Lefkoşa İlçe Gençlik Örgütü Başkanlığı’na tek aday olan Mahmut Hüdaverdi oy birliği ile seçildi.

Dün saat 18.30’da ilk olarak Kadın Örgütü’nün ardından ise Gençlik Örgütünün seçimleri gerçekleşti.
Kırıkkale TMT Mücahitler Evinde gerçekleşen kongrelere DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ve eşinin yanı sıra Genel Sekreter Bengü Şonya, bazı Milletvekillerileri, belediye başkanları, ilçe başkanları, Kadın ve Gençlik Örgütleri, bazı parti yetkilileri, çok sayıda partili ve halk katıldı.

Oldukça coşkulu ve kalabalık bir ortamda gerçekleşen kongrede, başkanlık divanı oluşturuldu.
Derviş Refiker divan başkanlığına seçilirken, Başkan Yardımcısı Eribe Yağcıoğlu, Divan üyeleri ise; Turhan Dülgeroğlu, Tuna Arıhan ve Süreyya Gürses oldu.

Divanın oluşması sonrası saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Konuşmalar öncesinde sağlık sorunları nedeniyle yurt dışında bulunan ve kurultaya katılamayan DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü Genel Başkanı Esen Yalın Aktoprak’ın mesajı divan başkanı tarafından, alkışlar eşliğinde okundu.

ESEN YALIN AKTOPRAK’IN MESAJI ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE OKUNDU…
AKTOPRAK: “KKTC’NE SAHİP ÇIKMA DAVASINDAKİ ÖNCÜLÜĞÜMÜZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak mesajında, sağlık nedenlerinden ötürü kongrede yer almamasının üzüntüsünü ifade ettiği mesajın devamında, kadın örgütünün dün ve bugün yapmış olduğu çalışmaları takdir ederken, yeni dönemde de başarılar dileyerek, seçilenleri tebrik etti.

Aktoprak; “İki yılı aşkın bir süredir birlikte çalıştığım siz değerli arkadaşlarım, büyük zorluklar karşı karşıya kalmanıza rağmen, zoru başardınız. Öncelikle zor günlerde partimize sahip çıktınız. İki büyük seçim yarışında özveri ile çalışarak partimizin seçimlerden başarı ile çıkmasına büyük katkı koydunuz. Yaptığınız tüm özverili çalışmalar için İlçe Kadın Örgütünün bütün mensuplarını kutluyorum” dedi.

Yeni dönemden beklentilerini de dile getirdiği mesajında Esen Yalın Aktoprak; “Yine bu dönemde partimizin birlik ve beraberliğini koruyarak güçlenmesi ve KKTC’ne sahip çıkma davasındaki, öncülüğünü sürdürmesi, aynı siyasi hedefleri benimseyen herkesin partimizin çatısı altında toplanması ve başlattığımız bütünleşme sürecinin tamamlanması için etkin olarak çalışacağınızdan kuşkum yoktur” dedi.

Ardından konuşmalara geçildi.

SERDAR DENKTAŞ’TAN PARTİLİLERİNE; “TEK BAŞINA İKTİDAR OLABİLMEK İÇİN” BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI
Konuşmasının başında Kadınlar ve Gençlere seslenen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, partinin kuruluşundan itibaren en zor şartlarda dahi ödün vermeden mücadele ettiklerinin altını çizerek; “Allah sizden razı olsun” dedi.
Serdar Denktaş, yeni bir döneme, yeni bir ufka doğru yola çıktıklarını söyleyerek, tek başına iktidar olabilmek için birlik beraberlik çağrısı yaptı.

DP ULUSAL GÜÇLER’İ BÖLMEYE ÇALIŞANLARINA DENKTAŞ’TAN UYARI; “BU PARTİ BÜYÜR AMA KÜÇÜKMEZ!”
Partiyi bölmeye çalışanların olduğuna da vurgu yapan Denktaş “bu parti büyür ama küçülmez” dedi.

DENKTAŞ: “MAKAM ALDIM DİYE NE KARAKTERİM, NE DE DURUŞUM DEĞİŞTİ”
Denktaş konuşmasında kendisine yönelik eleştirilere de yanıt verdi.
Denktaş, “çok şikâyetler aldık, iktidara geldi, unutulduk, makam aldı, değişti diyenler oldu. Ben 1992’den beri ne isem, bugün de oyum, makam aldım diye ne karakterim değişti, ne de duruşum değişti. Kurucu Cumhurbaşkanı, Babam Denktaş’ın da söylediği gibi ‘her devrin adamı değil, her devirde adam oldum” dedi.

DENKTAŞ: “ÜLKEMİN VE HALKIMIN REFAHI İÇİN ALMIŞ OLDUĞUM SORUMLULUKTAN VE YOĞUN ÇALIŞMA TEMPOSUNDAN DOLAYI ELEŞTİRİLİYORSAM. BU ELEŞTİRİLERİ DE HOŞGÖRÜ İLE KARŞILARIM”
Ülkenin var olan sorunlarının aşılması ve Kıbrıs Türk Halkı’nın refahı için büyük bir sorumluluk aldıklarını hatırlatan Denktaş, özellikle bu dönemde kendisine yönelik ‘değişti’ yönündeki eleştirilerin doğru olmadığının altını çizerek; “Elbette eksikliklerimiz, yanlışlarımız, vakit sıkıntılarımız olacak. Günün sonunda insanız. Sırasında çocuğumuzdan, torunumuzdan ayrı, köylerde, ilçelerde, kahvehanelerde olabildiğince sizlerle olmaya çalışıyorum. Ancak sırf ülkemin geleceği için çalıştığımdan dolayı eleştiriliyorsam bunu da hoşgörü ile karşılarım. Çünkü eleştirileri hoşgörü ile karşılamak bana babam Denktaş’ın en büyük nasihatlerinden biridir” dedi.
“Bir tek kişi bütün ülke sorunları ile baş edemez” diyen Başbakan Yardımcısı, bu noktada ekip ruhunun devreye girmesinin gerekliliğine dikkat çekerek, ekip çalışmasına verdiği öneme vurgu yaptı.

DENKTAŞ: “BEN BU ÜLKENİN HER FERDİNE TEKER TEKER ÖNEM VERİRİM. ÇÜNKÜ YALNIZCA DP ULUSAL GÜÇLERİN DEĞİL, ÜLKENİN HÜKÜMETİYİZ”
‘Parti insanına değil, başka partililere önem veriyor’ yönündeki iddialara da sert yanıt veren DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş; “Ben ülkenin her ferdine teker teker önem veririm. Her vatandaşımı siyasi rozetle değil, ülke kimliği, insanlığı ile değerlendiririm. Bugün hükümet isek sadece DP Ulusal Güçler’in hükümeti değil, ülkenin hükümetiyiz. Yeşilırmak’tan, Dipkarpaz’a kadar her ferdin sorunundan sorumluyuz. Bu ülkede yaşanan ekonomik krizden de, hayvancının, çiftçinin, turizmcinin, çalışanın, işçinin, işsizin sorunundan da sorumluyuz” dedi.

DENKTAŞ: “YANLIŞ YAPMAKTANSA, YAVAŞ HAREKET ETMEYİ YEĞLERİM”
Hoşgörülü olduğunu her fırsatta gösteren Denktaş, hoşgörünün DP Ulusal Güçler’in de karakteri olduğunu söyledi.
Denktaş; “Üstlendiğimiz sorumluluğu da hoşgörü ile ama kararlılıkla yürütmeye çalışırım. Bu nedenle zaman zaman hükümet içerisinde, zaman zaman ise çalışma arkadaşlarım tarafından ‘yavaş hareket ediyorsun’ diye şikâyetler alırım. Ancak yanlış yapmaktansa, yavaş hareket etmeyi yeğlerim. Bunun için suçlanacaksam, bunun için suçluysam, suçumu kabul ederim.”

DENKTAŞ: “TÜM ELEŞTİRİLERE HOŞGÖRÜ İLE YAKLAŞAN BİR İNSAN, NASIL DİKTATÖR OLABİLİR?”
Kendisini ‘diktatör’ diye suçlayanlara da sert yanıt veren Denktaş şu soruları yöneltti; “Beni diktatör olarak görenler olabilir. Ama bu partinin içerisinde en uzak köydeki sempatizandan, en yakınımdaki arkadaşlara kadar, bazen haklı, bazen haksız yapılan tüm eleştirilere hoşgörü ile yaklaşan bir insan nasıl diktatör olabilir? Bu yaklaşımlarım diktatör ya ise evet ben diktatörüm. Kimin önünü kesmişim, partide kimin ayağına basmışım, kimi şu seçimde veya bu kongrede yanımda durmadı diye cezalandırmışım, kiminle kavga etmişim, kızmışım ama daha toplantıdan çıkmadan kucaklaşmamışım, kiminle tartıştım diye yan bakmışım, hangi sivrilen partiliyi, partiden dışlamışım?”

DENKTAŞ, KURULTAY MAKSATLI HİÇ KİMSEYE ‘SİZİ İŞE ALACAĞIM’ DİYE SÖZ VERMEDİĞİNİ VE VERMEYECEĞİNİ DE SÖYLEDİ
Önlerinde bir kurultay olduğunu da hatırlatan Serdar Denktaş, kurultay maksatlı hiç kimseye; ‘sizi işe alacağım’ diye söz vermeyeceklerini, bu ülkede artık bir düzen oluşturmak zorunda olduklarını vurguladı.
“Bu ülkede artık bir düzen oluşturmak zorundayız. Kendi partilimizi koruyup kollamak için, insanımızın devlete olan inancını yok etmeyeceğiz” ifadesini de kullanan Denktaş, DP Ulusal Güçler’in bu noktada UBP ve CTP’den farklı olduğunu dile getirdi.

DENKTAŞ: “TEK HEDEFİM VAR. O DA BİZE MİRAS OLAN KKTC’Nİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN BİR YAPIYA KAVUŞTURMAK”
“Bir tek hedefim var. O’da bize miras kalan KKTC’ni ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşturmak” diyen Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, partililerinden bu konuda beklentisinin ise ‘hep birlikte çalışıp partiyi ileriye götürmekten’ geçtiğini kaydetti.

DENKTAŞ: “ÜLKENİN ONCA SORUN VE SIKINTISI VARKEN, SIRF KURULTAY’A YÖNELİK YAPILAN ELEŞTİRİLERE CEVAP VERECEK DEĞİLİM. BENİM YERİME CEVABI KURULTAY GÜNÜ PARTİLİLERİM VERECEK”
Ülkenin onca sorun ve sıkıntısı varken sırf kurultaya yönelik kendisine yönlendirilen eleştiri ve iddialara cevap vermeyeceğinin de altını çizen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş; “Sırtımızda bu kadar yük varken kendi içimizde yapılan suçlamalara cevap bile verecek değilim. Hoşgörü ile karşılayacağım, sırasında yutkunacağım ama kol kırılır, yen içinde kalır diyerek, televizyon, televizyon gezip yapılan hiçbir suçlamaya da asla cevap verecek değilim. Benim yerime cevabı kurultay günü partililerim verecek. Ben bunu bilirim ve sizden bunu talep ederim” dedi.

DENKTAŞ: “KİMSEYE ADAY OLDU DİYE KIRILMAM, KÜSMEM, ÖTEKİLEŞTİRMEM. AKSİNE KUÇAKLAMAK BENİM GÖREVİM”
Hiç kimseye aday oldu diye kırılıp, gücenmesinin söz konusu bile olamayacağını dile getiren Denktaş; “kimseye aday oldu diye kırılmam, küsmem, ötekileştirmem. Aksine kucaklamak benim görevim. Ama insafsızca bir saldırı olduğunda, benim söylemediğim, yapmadığım, yapmak istemediğim bir takım unsurları kurultay maksatlı kongrelerde değil, kamuoyunun önünde konuşmak da doğru değildir” dedi.

Yara kaşıyarak bir yere varmanın mümkün olamayacağına da işaret eden Denktaş; “önemli olan yaraları sarabilmektir. Yaraları sarabilmek için partinin her örgütünün müthiş bir birliktelik içerisinde çalışması gerekmedir. Her insanın hatası, yanlışı, eksiği olabilir. Gayet doğaldır. Hatayı, yanlışı, eksiği işaret etmek başka bir şeydir. Hatayı, yanlışı, eksiği kaşıyarak farklı bir yara açmak ve o yarayı kangren haline getirmek başka bir şeydir.”

Serdar Denktaş, sözlerinin sonunda ise kurultay sonrası hoşgörü ile el ele ve kol kola yola devam edeceklerini söyledi.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın kürsüdeki konuşması sık sık salonu dolduranların alkış ve tezahüratları eşliğinde çoşku ile dinlendi.

OZAN BEYSAN: “HER BAŞARILI ARKASINDA BAŞARILI BİR KADIN VE GENÇLİK ÖRGÜTÜ VARDIR”
DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan kongrede yaptığı konuşmada, 32 olan örgüt sayısını 52’ye çıkardıklarını söyleyerek, örgütlerin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kadın Örgütlerinin siyasetin temel taşı olduğuna vurgu yapan Beysan; “güçlü demokrasiler ancak, güçlü kadın katılımı ile ayakta durur” dedi.
Gençlerin de önemine dikkat çeken Beysan, gençlerin gelecek olduğunun altını çizerek; “her başarılı partinin arkasında başarılı bir kadın ve gençlik örgütü vardır” dedi.

DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan, partinin yüzde 10 oranlarında olan oy oranını yüzde yüzden fazla bir oranda artırdıklarını da söyleyerek yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gençlik ve kadın örgütlerinden katkı beklediklerini kaydetti.

AYSEL ERGÜN: “TEK BAŞINA İKTİDAR OLUNCAYA KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”
Daha sonra söz alan Lefkoşa Kadın İlçe Örgütü Başkanı Aysel Ergün de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, DP Ulusal Güçler’in tek başına iktidar oluncaya kadar çalışacaklarını belirtti.

Örgütlenmeyi ön planda tuttuklarının altını çizen Ergün; “seçim zamanlarında her kapıyı çalıp partimizin politikalarını anlatan biz kadınlar, partimizi büyütüp tek başına iktidar oluncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bizler aynı zamanda birer Anne’yiz” dedi.

MAHMUT HÜDAVERDİ: “LEFKOŞA GENÇLİK ÖRGÜTÜNÜ GÖZDENİZ HALİNE GETİRECEĞİM, BİZLERLE GURUR DUYACAKSINIZ. BUNUN SÖZÜNÜ VERİYORUM”
DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın gençlere verdiği önemin altını çizerek konuşmalarına başlayan DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Gençlik Örgütü Başkanı Mahmut Hüdaverdi, partinin misyonuna bakıldığında gençlere çok büyük bir önem veren yapının göze çarptığının altını çizerek; “bunun devam etmesi içinde biz genç gardaşlar olarak birlikte el ele verip mücadelemize devam etmeliyiz” dedi.

“DP Ulusal Güçler Lefkoşa Gençlik Örgütü’nü yeni dönemde gözdeniz haline getireceğim. Bizlerle gurur duyacaksınız. Bunun sözünü veriyorum” diyen DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Gençlik Örgütü Başkanı Mahmut Hüdaverdi, yeni dönemde de çalışmalarının aralıksız süreceğini söyledi.


SEÇİMLER
Konuşmaların ardından ilk olarak DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Kadın Örgütü, ardından ise Gençlik Örgütü’nün faaliyet ve mali raporları okunarak aklandı. Ardından seçime geldi.

DP ULUSAL GÜÇLER LEFKOŞA İLÇE KADIN ÖRGÜTÜ BAŞKANI: AYSEL RECAİ ERGÜN
DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Kadın Örgütü Başkanlığına oybirliğiyle tek aday olan Aysel Recai Ergün yeniden seçildi.
Lefkoşa İlçe Kadın Örgütü Yönetim Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Samiye Yıldırım, Bukey Tanı, Meryem Rıfkı, Ülcaz Arıhan, Hepşen Mertoğlu, Fatoş Akbilek.

DP ULUSAL GÜÇLER LEFKOŞA İLÇE GENÇLİK ÖRGÜTÜ BAŞKANI: MAHMUT HÜDAVERDİ
DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Gençlik Örgütü Başkanlığına oybirliğiyle tek aday olan Mahmut Hüdaverdi seçilirken, Yönetim Kurulu üyeleri ise; Hasan Ersözlü, Arda Pastırmacıoğlu, Çağrı Ergüden, Hakan Sançar, Hüseyin Buba, Ömer Beyoğlu, Ömer Dölen, Uğurcan Taşyürek, Hasan Ayalılar, Serdar Özkalp oldu.

DİLEK VE TEMENNİLER…
DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Kadın ve Gençlik Örgütü IX. Olağan Kongreleri yapılan seçimlerin ardından gerçekleşen dilek ve temenniler bölümüyle son buldu.


 
Son Güncelleme: 21.01.2014 16:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.