"BU YASA BİZE UYMAZ"

Kıbrıs Gönüllü Teşekküller Platformu üyeleri Meclis önünde toplanarak, mecliste ilgili yasa değişikliğine onay verecek vekilleri bir kez daha uyarma ve vicdanlarını harekete geçirme çağrısında bulundular.

27 Ocak 2014 Pazartesi 13:44
562 Okunma
Bugün Kıbrıs Türkünün geleceğine yönelik Meclis üyelerimiz tarafından fasıl 154 Ceza Yasası kapsamında yapılan değişiklikler tamamlanacak!

Ceza yasamızın, genel itibarı değiştirilme yoluna gidilmesi tarafımızdan takdir edilmiş ve diğer yasal düzenlemelerimizin de ivedi olarak yapılmasını temenni etme heyecanımız olmuştur.

Lakin Ceza yasası kapsamında daha evvel de ısrarla beyan ettiğimiz Doğaya Aykırı Suçlar bölümünü kapsayan değişiklikler ile eşcinsel ilişkilerin toplumda serbest şekilde yer alması yönündeki meclis kararına karşı olan duruşumuzu bugün burada yeniden yinelemek için toplanmış bulunuyoruz!

Biz ilgili yasal değişikliğe karşı kamuoyunun tepkisini duyurmak için bir araya gelen platformuz! Biz toplumsal yarar için milli ve manevi değerleri korunmasına inanan bir teşekkülüz!

Bizler eşcinsel olan insanlara hiçbir zaman toplumumuz içinde hor gözle bakan veya onlara dışlayıcı bir duruşta davranan olmadık. Bu hoşgörü bizim öz kültürümüzden ve inançlarımızdan kaynaklanmaktadır. Ancak toplumsal yarar söz konusu olduğunda getirilen serbestliğin sözde özgürlükler kapsamında değerlendirilerek toplumumuza alelade bir telaşla empoze edilmesine şiddetle karşıyız!
Eşcinsellerin defaatle üzerinde durdukları kişisel tercih veya yaşamak istedikleri zevk meselesi toplumumuz ve kültürümüz açısından çok ciddi sıkıntılara meydan verecek bir uygulamadır!
Evvela, bu serbesiyet AB kriterleri kapsamında evlilik ve evlat edinmeleri koşulunu da beraberinde getirecektir. Bu uygulama Kıbrıs Türk toplumunun gelenek,örf ve adetlerine , aile yapısına, genel sağlık ve genel ahlak kurallarına aykırı bir uygulamadır!
Söz konusu uygulama birey çıkarları ve toplum çıkarları kıyaslandığında, terazide toplum çıkarlarının üstün olacağı bariz bir hakikattir! Kaldı ki bu husus bugün Avrupa’da halen tartışılır bir konumdadır! Dikkat çekici olan husus şudur ki AB ülkelerinde dahi eşcinsel evlilik veya evlat edinme yasası halen pek çok ülkede kabul görmüş değildir!

Bugün mecliste ilgili yasa değişikliğine onay verecek vekilleri bir kez daha uyarmak ve vicdanlarını harekete geçirmeleri çağrısında bulunmak istiyoruz! Şayet var olan toplumsal tepkiyi görmezden gelirlerse, vebalini de daha sonraki süreçte mutlaka ödeyeceklerini bilmeleri gerekir! Zira onları tarihe kara bir leke olarak not düşeceğimizi unutmasınlar!

Şunu da unutmasınlar ki bizler onları meclise toplumsal yararları sağlamaları için yolladık! Bireysel menfaatleri olanları korumak için değil!
Toplumsal yarar da bu toplumun öz kültürü ve aile yapısının, kısaca evlilik birliğini oluşturan kadın ve erkeğin korunması yönündedir. Çocuklarımızın sağlıklı ilişkilerde yetişebilmesi içindir! Keza bu durum anayasamızda ailenin korunması hükmü ile de sarihtir! Netice itibarıyla, Gayemiz milli ve manevi değerlerimizin muhafaza edilmesi ve gelecek nesillerimize yaşayabilir, çağdaş,manen kuvvetli bir vatan emanet etmek olduğunu söyledi.
 
Son Güncelleme: 27.01.2014 14:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
iskele 2014-01-27 13:58:21

serdara oy verdim elerim kirilsaydida vermeseydim birde buna ctp ye ortak oldu bu yasaya yarında evlilik ister bu escinseler allah acisin bize