UBP iktidara geldikten sonra bir kaç kez konu etmiştik.
Yaşanan bir kurultay faciasından sonra yeniden yazmak gereği gördük.
Yazılarımızı takip edenler bilir, İrsen beyin müsteşarının kendisine nasıl zarar verdiğini bize yapılan şikâyetler neticesinde kaleme almıştık, şimdi kendi gözlerimizle gördük, kendi kulaklarımızla işittik.
Bilirsiniz, müsteşar bey daha önce çok kez Başbakanı görmek isteyenlere duvardaki İrsen Küçük resmini gösterip, ‘buyur bu resimle görüşebilirsin’ deyip, bütün şimşekleri üzerinde toplamıştı.
İrsen bey ve müsteşarının aralarından nasıl su sızmadığını herkes bilir.
22 yıl gibi uzun bir süre kader arkadaşlığı yapıyorlar, can yoldaşı olmuşlar.
Bizim buradaki amacımız, ikisinin arasını açmak değil, aksine ikisi arasındaki ilişkinin hem İrsen beye hem de partide verdiği zararı göstermeye yönelik.
Aynı zamanda elbette ki babamız yaşındaki bir siyasetçiye nasihatlerde bulunmak hiç haddimiz değil.
Arkadaşlıklara, dostluklara önem veren ve destekleyen birisiyiz, böyle ilişkileri de hep kıskanmışızdır.
Ama kurultay günü uzun süre hem salonda hem de salon dışında yaptığımız gözlemler bize bir kez daha müsteşarın parti içinde, bırakın Ahmet bey yanlılarını, İrsen beye yakın olanları da nasıl çileden çıkardığını ortaya koymuştur.
Yıllardan beridir İrsen beyin yanında olanlar bu kurultayda da onu yalnız bırakmamış, kendisini ölümüne desteklemiş, bu uğurda yıpranmayı bile göze almışlardır.
İşte, müsteşardan duyulan rahatsızlıkları onların ağzından duymak, bizim de bu yazıyı kaleme alma nedenimiz olmuştur.
Önceki günkü yaptığımız gözlemler ve sohbetlerde konuştuğumuz kişilerin çoğuna şikayet telefonları geldi.
Konu yine İrsen beyin yakın dostu müsteşardı.
Tamam bir çok parti kongresinde liste savaşları olur ve listeler havada uçuşur ama, bizzat bir müsteşarın İrsen beyin listesidir diyerek parti militanlarına kağıtlar verip kendi partisinden olanları liste dışı bırakmaya çalışması, bize göre Pazar günü ortaya çıkan başarısızlığın birinci nedenidir.
Çok sayıda delege bu listeleri ele geçirmiş ve kendi ismini göremeyince, ya oyunu yakmıştır, ya da tepki için Ahmet Kaşif’e mühür vurmuştur.
İrsen bey, eğer Büyük UBP Projesi’ni gerçekleştirmeyi kendine hedef haline getirmişse ve bu konuda yola çıkmaya hazırsa, öncelikle değil Ahmet Kaşif’e yakın olanları, kendi dost bildiklerine çeki düzen vermeli ve gerekirse yepyeni bir kadro ile kamuoyunun önüne çıkmalıdır.
Aksi halde hüsran kaçınılmazdır.
 
 
Atun, Umre’ye TC’li bakanlarla gitmiş!
 
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un kurultay tarihinde ada dışında olması tartışılmaya devam ederken AK partili bazı bakanlarla birlikte daha önceden programı yapılmış bir ziyaret olduğu öğrenildi.
Dün kendisi ile görüştüğümüz bakan Atun, 20 Ekim tarihinden sonra Mekke’de bulunmasının mümkün olmadığını, çünkü kendisine TC’li bakanlarla aynı kontenjandan yer verildiğini, bu nedenle kurultaya katılmadığını ifade etti.
 
 
 
Geçersiz oy: ‘Beşir Atalay’
 
Pazar günkü kurultayda denetçi olarak görev yapan bir partili geçersiz sayın bazı oylarda ‘Beşir Atalay’ yazısının olduğunu iddia etti.
Bazı delegelerin İrsen Küçük ya da Ahmet Kâşif bölümüne mühür vurmak yerine kalemle ‘Beşir Atalay’ yazarak tepkisini ortaya koyduğu belirlendi.
 
 
 
MESAJ KUTUSU
 
Sayın Hüda AKSOY, biliriz İrsen bey için gerekirse canınızı bile verirsiniz ama artık şunu da bilin ki zarar vermeye başladınız. Kurultaydaki saçma sapan girişimleriniz bunun son göstergesi oldu. Hele de liste müdahaleleriniz belki başarılı olmuştur ama birçok delegeyi de yaralamıştır.
Sayın Derviş BESİMLER, sizin gibi bir parti kurmayı bile parti meclisine girememişse bu işte bir sakatlık var demektir. Sizin de müsteşar ve damat kurbanı olduğunuz iddia ediliyor. Hem de tam Kurban Bayramı arifesinde, ne tesadüf değil mi?
Sayın Erdoğan MANİ, yıllardır ilk sırada parti meclisine girmeye alışmışken şimdi 11’nci sırada kazanmanız biraz canınızı sıktı değil mi? Siz kimin gazabına uğradınız acaba çok merak ediyoruz.
Sayın Mehmet ÖZÇELİK, liste başı olarak parti meclisine girmeniz sürpriz sonuç olarak yorumlandı. Demek ki sizde epey cevher varmış değil mi, tebrik ederiz.
Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, Özer Kanlı’nın birlikte televizyon ekranlarına çıkıp tartışma teklifine vereceğiniz cevap merak konusu olmuş. Bizim bildiğimiz Çavuşoğlu hodri meydan deyip teklifi kabul eder, öyle mi acaba?
Sayın Güner GÖKTUĞ, siz de epey performans kaybetmişsiniz ki listede son sıralarda çıkabildiniz. Şimdi nasırınıza bastılar bakalım cevabınız nasıl olacak?
Sayın Ahmet ÇALUDA, kurultaya geç gelenlerin yerine başkalarına oy kullandırdığınız iddia ediliyor. Bir de bu kadar uğraşmasaydınız acaba nasıl bir sonuç ortaya çıkacaktı?
Sayın Serdar DENKTAŞ, kurultayda Kurucu Cumhurbaşkanımızın resminin olmaması sizi de üzmüşe benziyor. İyi de Dr. Küçük’ün bile resmini asmaya akıl edememişlerse niye boyuna kendinizi hırpalarsınız ki?
Sayın Akın AKTUNÇ, tahminlerde artık yanılmaya başladınız. Hesap makinenizi değiştirmekte yarar var. İsterseniz bir tane bayram hediyesi olarak gönderebiliriz.
Sayın Mehmet UYSAL, bir kez daha siyasette usta olduğunuzu ispat etmiş oldunuz. Eğer aylar önce söyledikleriniz dikkate alınsaydı, şimdi havada karada bu işi götürmüştünüz.
Sayın Turgay AVCI, kurultayı evden televizyon karşısında izlemekle en iyisini yaptınız. Zira bir takım sloganlar hazırlanmıştı. Zor anlar yaşayabilirdiniz.
Sayın İltaç ASLIM, oğlunuz Ahmet Güney’de bir ilki gerçekleştirmiş ve Amerikan Koleji’nin kaptanı seçilmiş. Başarı büyük olunca ödül de büyük olur değil mi? Tebrik ederiz, yolu açık olsun.
Sayın Hüseyin ÖZGÜRGÜN, kurultayın genelinde salonu çok iyi yönetim taraflı tarafsız bütün partililerin takdirini aldınız. Ama tüzük maddesi konusunda salonun yarısından tepki aldınız. Baskı altındaydınız diyorlar doğru mu?
Sayın Ersin TATAR, kurultay sonrası istihdam sözü verilenler kapınıza gelmeye başlamış bile. Bakalım yüzlerce yeni istihdama nereden kaynak yaratacaksınız?
Sayın Sunat ATUN, kutsal topraklarda Türkiyeli bakanlarla özellikle de Bülent Arınç ile epey dostluk kurmuşsunuz. Bu arada uzun bir süredir 5 vakit namaz kıldığınızı öğrendik. Allah kabul etsin.
Sayın Oğuz KÖSE, artık erkek hemşireler bile dayak yemeye başladıysa bu işe köklü bir çözüm bulma zamanı geldi de geçiyor bile. Saksıyı çalıştırıp yeni önlemler almakta yarar var değil mi? Bu arada kurultayda güzel kulis yapmışsınız işe yaradı değil mi?
Sayın Muharrem FAİZ, ilk kez bu kadar hata payıyla bir iş yaptınız. Ama yine de halen ülkenin en güvenilir araştırma şirketisiniz. Ta ki yenisi ortaya çıkana kadar.
Sayın Erol ÖNEY, Güney gazetesi olarak Merkezi Cezaevi’ne çeşitli beyaz eşya ve televizyon bağışı yaptığınızı öğrendik. Tebrik ederiz umarız tüm basın kuruluşlarımıza örnek teşkil eder.
Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, merhum Berber Ahmet’in tarihi dükkânını müze olarak hayata geçirme sözü vermiştiniz. Bir hatırlatalım dedik.
Sayın Özdemir BEROVA, kurultay tantanası ile size gelen mesajları yayınlayamadık. Tebrik eder başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz. Birliğin çıtası epey yüksek büyük sorumluluklar düşüyor yeni yönetime.
Sayın Mehmet ADAHAN, birçok düğünde kuyruğa girmeden araya kaynak yaptığınız yönünde şikâyetler alıyoruz. Siz de haklısınız, başkan olunca düğünden düğüne koşuşturuyorsunuz. Ekonomik yönü de cabası.
Sayın Atilla MAHMUTOĞLU, parti meclisi üyeliğiniz hayırlı ve uğurlu olsun, tebrik ederiz. Ancak bölgeden sayısız şikayet geldi kamu çalışanı olduğunuz iddia ediliyor. Doğru mu?
 
 
Günün Fıkrası
 
Hapis cezası

Kadın, gece yarısı yanından kaybolan kocasını bulmak için kalkar. Evde yalnızlık içinde, aşağıdan bir ses duyar. Aşağı iner ve tekrar dinlemeye başlar ama kocasını bulamaz.
Biraz daha aramak için aşağı depoya iner, orada kocasını dizleri üstüne çökmüş, duvara dönmüş ağladığını görür... Ve merakla sorar:
- “Kocacığım neyin var, ne oldu ?” Kocası:
- “Hatırlıyor musun, baban bizi beraber yakaladığında bir soru sormuştu ya evlenirsin ya da 20 yıl hapis çekersin.”... Kadın şaşırarak:
- “Eeee ne oldu?” Adam:
- “Bugün, hapisten çıkmış olacaktım”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40