Kurultaya sadece günler kaldı.

Bir tarafta İrsen Küçük, diğer yanda Ahmet Kaşif.

İrsen Bey, kurultayı önemsemiyor gibi görülüp genel seçimlere hatta Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlandığı mesajı verirken, Ahmet bey ise önce genel başkanrlığa aday oldu diye biraz pişmanlık duydu sonra, Eroğlu’nun da atakları ile yarışın bitmediğini görünce, heyecan yaptı ve ‘açık ara kazanacağım’ demeye başladı.

Her iki taraf da gizli anketler yaptırıp, çalışmalarını son geceye kadar devam ettirecek.

Kurultaya az bir süre kala Egemen Bağış atlayıp uçağa KKTC’ye geliyor.

10 gün sonra gelse hadi bayram geldi diyeceğim ama…

Dün ziyaretler gerçekleştiriyor ve özellikle İrsen Küçük’e övgü üzerine övgü düzüyor.

Tayyip beyin İrsen beyle kimyasının tuttuğunu, buradaki başarıları nedeniyle gurur duyduklarını ifade ediyor.

Yani;

Kimya Sayın Küçük ile tutuyor ama Sayın Eroğlu kimyadan çakıp, kendine ‘haddini bil’mesajı veriliyor.

Bu kibar bir dille, görüşmelerde Eroğlu’nu, ekonomide de Küçük’e destek verecekleri söyleyerek gerçekleşiyor.

Egemen Bağış’ın KKTC ziyareti bize göre tamamen kurultaya yönelik bir ziyarettir.

Daha da öte, Derviş Eroğlu’nun kurultay üstündeki etkisi fark edilmiş, yapılan anketler kurultayın çok az bir farkla kazanılacağını göstermiş ve sonuçta Ankara buraya Bağış’ı göndererek ilk kez bu kadar net bir şekilde görüşünü bildirmiştir.

Bundan sonra Eroğlu ve Küçük cephesinin nasıl bir açılım yapacağını bilmeyiz ama bu mesjlardan sonra özellikle de Eroğlu’nun kimyadan çakmasını nasıl değerlendirecek, bunu nasıl açıklayacak, ya da bütünleme hakkı olmayan bu sınavdan vaz mı geçecek, işte onu kestiremiyoruz.

Ve son bombayı Ersan Saner patlattı.

Birkaç gün önce telefon kunuşmamızda ‘Brütüs olmayacağım’ diyen Saner, belli ki Trabzon’da hamsiyi yiyince birden fikir değiştirdi ve yapılan telefon trafiğinde İrsen beye destek sözü verdi.

Özellikle sahte imza olayından sonra morali bozulan Saner’den böyle bir manevraya doğrusu biz hiç şaşırmadık.

Vatana ve millete hayırlı uğurlu olsun.

 

 

Taçoy’la görülmek suç mu?

Kurultay’da Ahmet Kaşif’in Lefkoşa’da en güvendiği isimlerden Hasan Taçoy bugünlerde dertli mi dertli.

Taçoyla birlikte görülmenin son günlerde suç sayıldığından şikayetçi olan Hasan Taçoy, şimdiye kadar böyle bir kurultay yaşamadığını, doğum sancısının ise 21 Ekim akşamına kadar da süreceğini söylüyor.

Ve ekliyor;

“Doğum sancılı oluyor ama 21 Ekim akşamı yeni bir çocuk doğuyor…”

Ne demek istedi acaba?

 

“Ahmet Kaşif adam mı?”

DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na karşı eleştiri dozunu iyice arttırdı.

Uzun bir süredir Eroğlu ve ailesini ‘hanedan’ olarak adlandıran Ertuğruloğlu, işi daha da ileri boyuta taşıyarak Eroğlu’nu Cumhurbaşkannı olduğunu unutmakla suçladı.

Geçen kurultayda İrsen Küçük’e destek veren Eroğlu’nun ‘Ahmet Kaşif adam mı” dediğini hatırlatan Tahsin Ertuğruloğlu, şimdi de Eroğlu’nun İrsen Küçük için aynı ifadeyi kullandığını iddia etti.

Yani, kurultayın içine boğazına kadar battı…

  

Usluer fena bozuldu!

Pazar günü Büyükkonuk ve İskele Boğazı’ndaki etkinliklere katılan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, hem ziyaret hem de kurultay ticareti yaptı.

İskele bölgesinde büyük ilgi gören Eroğlu, ziyaretleri çerçevesinde UBP İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer’in elini sıkmayarak, tepkisini de ortaya koymayı ihmal etmedi.

Eli havada kalan Usluer ise bu işe fena bozuldu…MESAJ KUTUSU

Sayın Ersan SANER, Trabzon’da olsanız bile gördüğünüz gibi haberler bize geliyor. Siz de artık İrsen Küçük saflarına geçerek cepheyi değiştirmişsiniz. Bol hamsi yediniz demek ki? Hayırlı ve uğurlu olsun.

Sayın Derviş EROĞLU, dün bir mesaj aldım, affınıza sığınarak burada paylaşmadan edemeyeceğim. Bir vatandaş dedi ki sonunda Derviş bey de İrsenci olursa şaşırmayacakmış. Ersan Saner’in dönüşünden sonra her şey beklenmeliymiş.

Sayın İrsen KÜÇÜK, Egemen Bağış’ın dünkü övgü dolu sözlerini dinlerken koltuklarınızın kabardığı görülmüş. Madem ki Sayın Erdoğan da sizinle gurur duyuyor, 15 Ekim tarihini bir yerlere not düşmekte yarar var.

Sayın Ahmet ZAİM, geçen hafta Karaoğlanoğlu’nda bir kahveye yapılan baskında kumar oynandığı tesbit edildi ve polis başarılı bir operasyon gerçekleşti. Ancak bölgeden ilginç haberler geliyor, birileri bu davanın çekilmesi için harekete geçmiş, bilginiz olsun istedik.

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, İskele bölgesinde 32 tane ek kurultay delegesi yaptığınız iddia ediliyor. Trabzon dönüşünde bir açıklama yaparsanız bölge halkını da merakını gidermiş olursunuz.

Sayın Ahmet KAŞİF, ve sonunda ikinci büyük darbe yine sizin bölgeden geldi. Doğrusu sizin yerinizde olmayı şu anda kimse istemezdi. Büyük balık küçük balık meselesi gibi bir şey bu. Yapacak bir şey yok.

Sayın Muharrem FAİZ, İrsen bey adına yaptığınız kurultay anketini bugün açıklayacağınız söyleniyor. Eğer bize gelen sonuçlar doğruysa, ve sizin ankette de bir arıça yoksa İrsen bey kutlamalara başlayabilir mi?

Sayın Salih EGEMEN, siz de Ahmet Kaşif adına bir seçim anketi yapmışsınız ve raporları teslim etmişsiniz. KADEM’in açıklamasından sonra sizin de anket sonuçlarını açıklamanız zaruri olacak gibi görülüyor değil mi?

Sayın Nahit AYDENER, Yenierenköy Posta Dairesi’nin RHA plakalı aracıyla özel işlerinizi yaptığınız yönünde bölgeden şikayetler geliyor. Özellikle okul önünde aracın resmi çekilmiş ve yolda bize geliyormuş bilesiniz.

Sayın Çağlayan CESURER, su konusunda Makarios benzetmesi acaba kimin için yapıldı bir bilginiz var mı? Bir araştırın bakalım…

Sayın Alirıza USLUER, Derviş bey elinizi sıkmayınca bir tuhaf olduğunuz ve yüzünüzün birkaç renge girdiği gözlemlenmiş. Acaba kasıtlı mı yaptı yoksa sizi gerçekten görmedi mi?

Sayın Ahmet ÇALUDA, BES’in Lefkoşa Belediyesi’ndeki grevin önüne geçmek için Mahmut Özçınar ile özel görevlendirilmiş ve hafta sonunu Başkent’te geçirmişsiniz. Kalk Güzelyurt’tan bu işler için buralara kadar gel ne iş ama? Piyango size mi vurdu?

Sayın Mehmet TANCER, partili iki genç Cemal Hoca  ve Bertan bey YDÜ’deki bir işleri için size gelmişler ama yüzlerine bile bakmamışsınız. Mesaj göndermişler erken seçim olursa işiniz epey zor diyorlar.

Sayın Kemal Deniz DANA, ilk genel seçimlerde millevtekili adayı olacağınızı duymaya başladık. Biz sizi belediye başkanlığına aday olacaksınız sanmıştık. Cemal başkanla anlaştınız mı yoksa?

Sayın Ertan BİRİNCİ, dün sabahtan beri kulaklarımı çınlatıyormuşsunuz. Bu arada hangi partiden aday olacağınız konusuna ben karışamam. Bilirim ama bu açıklamayı sizden beklerim. Anladın değil mi? Çok zorlarsan elbette açıklarım.

Sayın Mehmet EZİÇ, Dereboyu’ndaki Mezze Restoranı da satın alarak zincire eklemişsiniz. Bu konuda elinize kimse su bile dökemez. Rum kesimindeki müşterileriniz bile sizin adınızdan bahsediyor. Tebrik ederiz. Ersin beyden koca bir madalyayı hak ettiniz.

Sayın Şahin SAPSIZOĞLU, torununuz dünyaya gelmiş ve dede olmuşsunuz. Tebrik ederiz. Artık bu mutlu haberi çiğ köfte ile kutlamak gerek değil mi? Havalar da serinledi, kolları sıvayın bakalım.

Sayın Sadettin CELALETTİNOĞLU, yeni bir apartman dairesi almak için emlakçıları gezdiğiniz görülmüş. Hayırlı ve uğurlu olsun. Bu arada çalışma temponuza hayranım. Gençlere taş çıkartıyorsunuz.

Sayın Ömer TATLI, kurban bayramında boğa keseceğinizi öğrendik. Sizden de bu beklenirdi. Ama dikkat edin de bahçeden kaçmasın. Yakalaması zor oluyor.

Sayın Şerife ÜNVERDİ, yeşil döpiyes epey yakışmış diyorlar. Gülin hanımın yanında fazla şık giyinmemeye bakın, bilirsiniz kadınlar birbirini bu konuda pek çekemez.

Sayın Turgay AVCI, dün bol miktarda dondurmalı sütlaç yediğiniz tespit edilmiş. O mekana biraz daha sık giderseniz, Özlem hanıma gammazlarım bilesiniz.

 
Günün Fotoğrafı


Günün Fıkrası

Papaz

Papaz pazar ayininde vaaz veriyormuş. Vaazın konusu zinaymış. Papaz:
- Sakın zina yapmayın bu çok büyük günahtır, zina yaparsanız yer gök titrer!
Ancak bu vaazı verirken ön sıralarda oturan bir körpeye de gözü takılmış.
Birkaç gün içinde kızı yatağa atmayı başarmış. İşi bitirdikten sonra kız:
- Papaz efendi, pazar ayininde zina yaparsanız yer gök titrer dediniz, oysa ben dikkat ettim az önce ne yer titredi ne gök bu nasıl iş?
Papaz sırıtarak:
- Sen bilmezsin kızım, erbabı yaparsa yorgan bile titremez!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40