Ortada genel bir kanı var;
Son gelişmelerden sonra Ahmet Kâşif adaylıktan geri çekilsinmiş.
Neymiş kendisine haksızlık yapılmış.
Herkesin fikrine saygın sonsuz ama daha önce de yazdığım gibi Ahmet Kâşif çekilecekse şimdi değil, sahte imza olayından sonra çekilecekti.
Çünkü sahte imza olayı tamamen kirlilik demekti, üç kâğıt demekti, rezalet demekti.
Ahmet Kâşif’in dünkü açıklamasını çok dikkatli dinledim.
Dinlemekle kalmayıp konuşma metnini defalarca okudum.
Doğrusun isterseniz bu kadar sert bir açıklama yapacağını tahmin etmezdim.
Çekilmeyeceğini bilirdim ama daha diplomatik bir üslupla yoluna devam edeceğini söyleyeceğini tahmin ediyordum.
Beni yanılttı ve hiç beklenmedik zehir zemberek açıklamayla, Ankara’ya da cevap hakkı yarattı.
Zira konuşmasının önemli kısmında Ankara hükümetine ağır eleştirilerde bulundu.
Örneğin Egemen Bağış’ın önceki günkü ziyareti;
Sayın bakan elbette buraya konferans filan vermeye gelmedi.
Yaptığı açıklamalarda Eroğlu’na ‘otur yerine’ derken, İrsen Küçük’e abartılı övgüler düzerek kurultayda taraf olduklarını gösterdi.
Sonra, Avcı ve Ertuğruloğlu’nu da yanına alarak, Büyük UBP Projesi’nin aslında kimin projesi olduğunu, hiç çekinmeden kamuoyuna duyuruverdi.
Ahmet Kâşif, konuşmasının bir bölümünde ‘gizli planlar’dan bahsetti.
İşte bunu çekin nereye çekebilirseniz!
Gizli plan ne demek?
UBP’nin yeniden yapılandırılması mı demek?
Yoksa Eroğlu’nu devre dışı bırakılması için, perde gerisinde bir takım oyunlar mı oynanıyor demek?
Gizli planların ne olduğu açığa çıkarsa, hele de bunu Kâşif açıklarsa, ülkenin siyasi gidişatının çok şeylere gebe olduğunu söyleyebiliriz.
Kâşif’in açıklamasında ki en duygusal nokta ise kendilerinin de Anavatan’dan geldiklerini, kendilerin de aynı kanı taşıdıklarını söylemesiydi.
Burada kendine katılmamak olası değil!
Eğer ülke gelecekte yeni gelişmelere gebeyse, sonucu ne olursa olsun yeni bir sistemin kurulması planlanıyorsa ve bunun mimarisi Ankara ise bunun Kıbrıs Türklerine ayırım yapmak ne kadar başarılı bir sonuç ortaya çıkarır merak konusudur.
Eğer böyle bir proje varsa, Ankara aksine tüm Kıbrıs Türkünü kucaklayarak Kıbrıs Türkü’nü kendi ayağı üzerinde duran bir ülke konumuna getirmeli, ayırımcılık ve ötekileştirme olmamalıdır.
Kaşif’in zehir zemberek açıklamasından sonra şimdi bir zaruret ortaya çıkmıştır.
KKTC siyasi tarihinde ilk kez sağ kesimden bir siyasetçi Ankara’ya direkt suçlamalarda bulunmuştur.
Ve yukarıda da yazdığımız gibi Ankara’ya cevap verme hakkı yaratılmıştır.
Egemen Bağış, KKTC’ye kurultaya müdahale için mi gelmiştir?
KKTC’de oynanmaya çalışılan gizli plan nedir?
Kâşif’in dediği gibi demokratik ortam yok edilmeye mi çalışılmaktadır?
Eğer KKTC’de köklü değişimlere gidilecekse, bunu Kıbrıs Türk insanını ve siyasetçini ayırım yaparak gerçekleştirmek ne kadar doğrudur?
Kâşif’in sözünü ettiği müdahale, baskı, tehdit ve şantajlar nelerdir?
Umarız Ankara cevap hakkını kullanır.
 
 
İrsen Küçük, Mağusa’da şov yapacak!
 
Mağusalı milletvekilleri ve bakanlar Sunat Atun ile Hamza Ersan Saner’in Ahmet Kaşif’e destek belirtmesinden sonra İrsen Küçük bu akşam Mağusa’da tüm bölge delegeleriyle bir yemek yiyerek özellikle Mağusa kamuoyuna mesaj vermeye çalışacak.
Birkaç Mağusalı iş adamının sponsor olduğu söylenen yemek bu akşam Dumlupınar Restoran’da gerçekleşecek.
 
Kamil ve Serdaroğlu Başbakanla görüştü mü?
 
Kurultaya 4 gün kala Ahmet Kâşif’e yakın en az iki vekilin daha İrsen Küçük’e destek vereceği iddia ediliyor.
Güzelyurt vekili Kemal Dürüst’ün bugün İrsen beye desteğini açıklaması beklenirken, Girne’de de iki ismin, İlkay Kamil ve Ergün Serdaroğlu’nun da manevra yapacağı söyleniyor.
Ahmet Kâşif’e yakın kaynaklar ise bunu kabul etmiyorlar
 
 

MESAJ KUTUSU
 
Sayın Ali Çetin AMCAOĞLU, Toprak Ürünleri Kurumu’nun malı ne gerekçe ile olursa olsun özel bir kuruluşa devredilemez. Mağusa limanında buna aykırı işlemler yapıldığı ihbarları alıyoruz. Önemli miktarda arpa önce özel bir şirketin üstüne yapıldı sonra da depolandı bilesiniz.
Sayın Derviş EROĞLU, yetiştirdiğiniz talebeler bir bir gemiyi terk ediyor değil mi? Acaba nerede yanlış yaptım diye düşündüğünüz oluyor mu? Ülkede mülkiyeli öğrencilere okutacak ibrette siyasi gelişmeler oluyor.
Sayın Turgay KONTİ, Ersan Saner’in İrsen beye destek vermesinde önemli pay sahibi olduğunuz söyleniyor. Biz de son günlerde sesiniz çıkmıyor diye hayıflanıyorduk, meğerse ne planlara kafa patlatıyormuşsunuz?
Sayın Şener ELCİL, öğretmenleri birer birer atamaya başladınız ama ay bayı geldi mi onları kim ödeyecek işte orası meçhul. Bakanlık avucunuzu yalarsınız diyormuş bizden uyarması.
Sayın Ergun SERDAROĞLU, Atun ve Saner’den sonra şimdi de kulislerde sizin adınız dolaşmaya başladı. Hemen bugün bir açıklama yapın ve söylentilere kurban gitmeyin.
Sayın Resmiye CANALTAY, Atun olayından sonra Saner’den de kötü haber gelince sosyal paylaşım sitelerinde sadece iki kelime kullanarak duygularınızı ifade etmişsiniz. Allah üçüncüsünden korusun artık.
Sayın Cem EMRE, şu anda sizin yerinizde kimse olmaz istemezdi değil mi? Zaten çok hassas ve duygusal birisiniz, kurultayda böyle önemli bir sorumluluk yüklenmeniz zamanlama bakımından ters geldi. Allah kolaylık versin size de spikerlere de…
Sayın Özdemir TOKEL, bir daha ona buna güvenip de takım elbisesine filan sakın iddiaya girmeyin. Fırın kebabı size daha az pahalıya mal olur. Önceki akşam ekranlarda hayal kırıklığınızı görünce içim parçalandı.
Sayın Hüseyin ÖZGÜRGÜN, ezeli rakibiniz Turgay Avcı ile Egemen Bağış’ın ziyaretinden sonra buzları eritmek zorunda kalmışsınız. Siz hiç merak etmeyin Turgay Bey için başka bakanlıkta anlaştılar.
Sayın Özer KANLI, artık siz bile Kâşif istifa etsin dediğinize göre umut kalmadı mı demek istiyorsunuz acaba? Mücadelenin 90 dakika olduğunu unutmamak lazım. Hatta şimdi artı dakikalar oynanıyor ve birçok maçın kaderi değişiyor.
Sayın Ali Özmen SAFA, dün yine Gönyeli’de çok özel bir mekânda dost sohbetinde görülmüşsünüz. Ancak iş sohbet olmaktan çıkıp ziyafete dönüşmüş. Diyetisyeniniz umarız bu satırları okumaz.
Sayın Ramazan ÖZTÜRK, kendinize yeni şık takım elbiseler alırken görülmüşsünüz. Hayırdır yeni makama mı hazırlanıyorsunuz yoksa? Bu kadar şık olmayın her an kaçırabilirler sizi?
Sayın Salih EGEMEN, KADEM’in anketi yayınlandı şimdi gözler sizin hazırladığınız ankete çevrildi. İlk bilgiler bize geldi, eğer bir hata yoksa seçim sonucunu 40 delege belirleyecekmiş doğru mu?
Sayın Ahmet TOLGAY, yeni yaşınızı biz de kutlar sevdiklerinizle sağlıklı nice seneler temenni ederiz. Böyle genç görünmenizde bolca Lefkoşa sokaklarını arşınlamanın etkisi büyük değil mi?
Sayın Akay CEMAL, dün akşam Tepebaşı’nda bir gurup genç arkadaşla birlikte fırın kebabı ziyafetinde görülmüşsünüz. Ara sıra gençlere nasihatlerde bulunmakta yarar var. Umarız dinliyorlardır.
Sayın Cemal DAĞLIKOCA, Tancer dün mesaj gönderdi sizin YDÜ’deki işinizi takip etmiş ama yöneticilerden olumlu cevap alamamış. İletmemizi istedi. Yakında sizden postacı kirası isteyeceğiz ona göre.
Sayın Rasıh REŞAT, Ersan Saner olayında bahse girip takım elbiseyi kazanmışsınız. Ama dikkat edin ki Sarar’dan takım elbise var, işportadan takım elbise var. Ha keşke bunun da baştan anlaşsaydınız.
Sayın Cem KAR, yeni internet siteniz hayırlı ve uğurlu olsun. Yakında birçok gazete kapanırsa ve sadece internet ortamında hizmet verirse şaşırmayacağız. Kolay gelsin.
Sayın Feriha NURLUÖZ, eğer birkaç hafta önce büyük sözü dinleyip de olacakları kabul etseydiniz bu kadar iddialı konuşmayacaktınız değil mi? Daha siyasete yeni girdiniz zamanla alışacaksınız elbette.
Sayın Mehmet SOYKURT, kurultay sürecinde sizin de adınız ön plana çıkmaya başladı. Epey aktif çalışmalar yaptığınız söyleniyor. Umarız sonuç gönlünüzce olur. Aksi halde işiniz hayli zor görülüyor.
 
 


Günün FotoğrafıGünün Fıkrası
 
Marangoz


Meclis Genel Kurulu Salonu’nun giriş kapısının tamiri gerekiyormuş. Konuyla ilgili bürokrat, iki ayrı firmadan marangoz davet ederek kapıyı göstermiş, fiyat istemiş. Birinci marangoz:
- 500 milyon liraya olur bu iş, demiş...
200 milyon malzeme, 200 milyon işçilik,
100 milyon da kar.
Bürokrat ikinci marangoza dönmüş:
- Siz aynı işi kaça yaparsınız?
- 2,5 milyar lira...
- Nasıl olur bu kadar fiyat fark?
- 1 milyar bana, 1 milyar size, demiş ikinci marangoz, 500 milyonu da bu
arkadaşa veririz kapıyı yapar...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40