Dün bir parça mesaj kutusunda belirtmiştik.

UBP Genel Sekreter vekili ve Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’un Danimarka’da ne işi var diye.

Bu yazıyı kaleme aldığımız vakte kadar bir cevap alamadık.

Almayı da beklemiyoruz zaten!

O zaman bugün de elimize gelen başka bilgileri de paylaşalım okurlarla.

Söz konusu kişiler e çıkıp açıklama yapsınlar.

Yapma yürekliliğini gösterebilirlerse tabi ki…

Sevgili okurlar;

Meğerse başta Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ile UBP Genel Sekreter Vekili Fuat Namsoy’un Danimarka ziyareti o kadar da masum bir ziyaret değilmiş.

Hadi Üstel ve Namsoy sadece birlikte bu ziyareti peydahladılar, kurultay yorgunluğuna verip geçiştireceğiz ama işe aileler de karışınca iş değişiyor doğal olarak.

Yanlış anlamadınız!

Danimarka gezici sadece Üstel ve Namsoy’la sınırlı değilmiş meğerse!

Bu zatlara eşleri ve çocukları da iştirak etmiş…

Yani cümbür cemaat gitmişler Danimarka’ya!

Hoş olay sadece Danimarka ile de sınırlı değil.

Bunun İsveç’i var, Finlandiyası var, Norveç’i var, var da var…

Konu buradaki özel bir acentenin oralarda ofis açacak olması.

Yani, 15 dakikalık bir tören ve kurdele kesimi için Bakan Üstel, eşi ve çocuklarıyla birlikte kadim dostu Fuat Namsoy ve eşi ile çocuklarını da götürüyor dünyanın bir ucuna.

Ceplerinden ödeseler yine bir şey değil.

Ama, uçak biletleri dahil, en lüks otellerdeki faturalar da KKTC halkına fatura edilince çok şey bizim için.

KKTC halkı cehennem azabı yaşarken, devletin başındakilerin yine devletin kaynaklarını kullanarak zevki alem yapması normal mi sizce?

Bizce anormal ötesi bir durumdur bu…

KKTC halkı inim inim inlerlerken, devletin tepesinde bulunanların dünya turu yapmalarını başka nasıl izah edebilir ki insan?

Hem de kendileri yetmezmiş gibi bu pahalı gezilere eş ve çocuklarını götürürlerse hangi insan isyan etmez söyler misiniz bana?

Sözümüz hem Başbakan hem de Maliye Bakanınadır;

Sizin bu zevki alem içinde geçen gezilerden haberiniz var mı?

Bu yüklü faturaların KKTC halkına kesildiğini biliyor muydunuz?

Ülkede son yılların en büyük ekonomik sıkıntısı yaşanırken, Başkent çöplük içinde yüzerken, ülkenin çevre bakanı ve parti genel sekreterinin padişahları kıskandıracak bu gezisinin manası nedir?

Maliye Bakanı sayın Ersin Tatar,

Çalışanın ve emeklinin maaşların ödemek için kaç takla atmak zorunda kaldığınızı, nerelerden kesintiye gitmek zorunda olduğunuzu çok iyi bilenlerdeniz.

Ülkede böyle bir vahim durum yaşanırken, bir bakan ve genel sekreterinin aile boyu yurt dışı ziyaretlerinin masraflarını öderken vicdanınız hiç mi sızlamayacaktır?

Sizden önemli bir açıklama bekliyoruz:

İki kafadarın eş ve çocukları ile birlikte aile boyu İskandinav ülkelerinin KKTC halkına bedeli ne kadardır?

Bu zatı muhteremler gittikleri ülkelerde hangi lüks otellerde en lüks odalarda kalmış bunun fatura karşılığı ne kadar tutmuştur?

Daha bitmesi Sayın Başbakan;

Siz halen kurultay gerginliği yaşarken, partinizin iki önemli isminin hemen kurultay sonrası İskandinav ülkelerinde aile boyu ne işi vardır?

Söz konusu turizm acentesi ile bu iki zatı muhteremin acaba bilmediğiniz bir ilişkileri var mı?

Bu konuda bizim kulağımıza gelen çok şey var.

Yakında bütün kamuoyuyla paylaşacağız.

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Erol UÇANER, Serkan Benzinci adlı vatandaşı Allah yarattı demeden dövenleri hastaneye yatırıp korumaya çalıştığınız yönünde şikayetler geliyor. Bu konuda en kısa zamanda kapsamlı bir açıklama yapmanız bekleniyor.

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, cinayetten hapis cezasına çarptırılan Melih Adlı mahkuma şartı tahliye kararı çıkararak adadan gönderilmesi konusunda epey ısrarlı olmuşsunuz ve sonunda da başarmışsınız. Başsavcı yardımcılı bile ret oyu verirken sizin ısrarınız tartışma konusu oldu bilesiniz.

Sayın Fuat NAMSOY, hadi siz kurultay yorgunusunuz ve İskandinav turuna çıktınız, peki eşinizi ve çocuklarınızı da götürmek zorunda mıydınız? Bu ziyaretlerde cebinizden para çıkmadığı iddia ediliyor. Yakıştı mı şimdi?

Sayın İlgen BAĞCIER, Danimarka ziyaretinde siz de vardınız ama ani bir kararla ülkeye geri kalmak zorunda kaldınız. Merak konusu oldu, eş ve çocuklar bile orada kalırken sizin günahınız neydi acaba?

Sayın Ersin TATAR, siz devlet çalışanlarını bile ödemekte zorlanırken devletin kesesinden aile boyu yurt dışı ziyareti yapanlara daha ne kadar göz yumacaksınız? Siz bakanlığınız boyunca kaç kez eşiniz ve çocuklarınızla birlikte devlet kaynaklarını kullanarak yurt dışı ziyareti yaptınız?

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, dünkü Bakanlar Kurulu kararı ile biletiniz ikinci kez kesilmiş oldu. Dönüşünüz muhteşem olacak diyen İrsen beyin kulakları çınlasın.

Sayın Kemal Deniz DANA, LTB’de sorumluluk yine sizin sırtınıza yüklendi. Ama 5 Kasım’a kadar Lefkoşa güllük gülistanlık olmazsa size cezai bir yaptırım yok. En şanslı siz çıktınız yine.

Sayın Derviş EROĞLU, önceki gün BES başkanı Savaş Bozat ile yediğiniz yemek merak konusu olmuş. Duyanlar telefona sarılıp ‘hayırdır’ diye sordular. Hayır mı şer mi acaba?

Sayın Özel KADIOĞLU, son gelişmeler üzerine sizin mekanda Chivas Regal şişeleri açılmış ve kutlamalara başlamışsınız bile. Ha keşke mahkeme sonuçlarını bekleseydiniz. Gitti o pahalı güzelim viskiler.

Sayın Ahmet KAPTAN, CTP’den belediye başkan adayı olmak için nabız yoklamalarına başladığınız söyleniyor. İşe basın mensuplarından başlamak doğru bir başlangıçtı. Hadi bakalım hayırlısı.

Sayın Gencay EROĞLU, eğer her şey yolunda gider de Ahmet Kaşif partinin başına geçerse yeni Eğitim Bakanlığında adınız anılmaya başladı. Bir tarot falı açtırın bakalım kaç vadeye kadar odanız değişecek?

Sayın Şahap AŞIKOĞLU, İskandinav ülkelerine yapılan ziyaretler iş ziyareti olmaktan çıkmış aile gezilerine dönmüş. Ayrıca bazı acenteler konusunda ciddi ihbarlar alıyoruz. Bir ara buluşup değerlendirelim olur mu?

Sayın Mustafa TOKAY, görev başı yaptığınızı öğrendik. Çalışanlar biraz garip garip bakmaya başlamışlar ama birkaç güne alışırlar değil mi? Kolay gelsin diyoruz.

Sayın Mustafa ARABACIOĞLU, bir daha seçimlerde aday olmama konusundaki sert tutumunuzun şimdi daha yumuşak olmasını açıklamanız partilileri sevindirdi. Hoş bazıları seçilememe endişesiyle üzüldü ama doğru yoldasınız.

Sayın Tahsin MERTEKÇİ, sonunda en karlı işi seçip bölgede sigortacılığa başlamışsınız. Siz yine de dikkat edin riskli bölgede yaşıyorsunuz, evdeki bulgurdan da olmayın. Hayırlı işler dileriz.

Sayın Suat GÜNSEL, 9 Kasım’daki kızınızın düğününe artık sayılı günler kaldı ve bütün hazırlıkların tamam olduğunu öğrendik? Üç ayrı düğünden en görkemlisi Çırağan Sarayı’nda olacakmış bakarsınız uğrarız. Genç çifte mutluluklar dileriz. Bir yastıkta kocasınlar.

Sayın Kutlay ERK, internet gazetesi çalışmaları nasıl gidiyor? Basın yayın konularında partide kimse elinize su dökemez. Kolay gelsin diyoruz.

Sayın Çiğdem EMİRZADEOĞULLARI, yeni yaşınızı kutlar 40 ve 50 yaşlarında da bu kadar enerji dolu olmanızı temenni ederiz. 30’ncu yaşınızı 30 gün 30 gece kutlayacağınız söyleniyor. Para bol galiba.

Sayın Süreyya GÜRSES, ikinci torun gelince bütün işlere yetişemez olmuşsunuz. İşleri bir yana bırakıp miniklere daha fazla zaman ayırmanız daha doğru olmaz mı? Her ikisine de sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Sayın Ramazan ÖZÇELİK, Bakan Atun’dan etkilenip siz de umreye gitme kararı almışsınız. Ancak yanınızda götüreceğiniz dostlar a dikkat edin orada başınızı belaya sokmasınlar. Şimdiden Allah kabul etsin.


GÜNÜN FOTOĞRAFI

 

GÜNÜN FIKRASI

Temel ve Papaz

Temel’le Dursun gezerlerken bir kilisenin önünden geçerler. Temel, Dursun’a
- “Ula Dursun 5 dakika bekle bir günah çıkartayım”
Temel kiliseye girer papaz gelir.
- “Söyle evladım ne günah işledin.”
Temel:
- “Zina işledim.”
Papaz:
- “Kiminle?”
Temel:
- “Sana ne ya çıkar günahımı gideyim.”
Papaz:
- “Ha falanca adreste bir karı var a onunla mı zina ettin?”
Temel:
- “Yoo.”
Papaz:
- “Ha falanca yerde bi karı var onunla mı iş tutuyon?”
Temel:
- “Yoo.”
Papaz:
- “Falanca adreste bir kumarbaz var eve gitmiyor, onun karısını mı beceriyon?“
Temel:
- “Yok ya sana ne çıkarsana günahı mı, gideyim.”
Papaz:
- “Çıkarmıyom lan yürü git.”
Temel’i görünce Dursun:
- “Uyy Temel kardeşum tertemiz oldun günahlarından kurtuldun değil mu?”
Temel:
- “Yok ula günahlarumdan kurtulmadum ama çok sağlam 3 tane adres aldum.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40