Ülkemiz gerçekten çok zor koşullar içinde bulunuyor.Buna rağmen, maalesef bu duruma gelmemize sebep olan politikacıların, hala daha insafa gelip yaptıkları hatalardan vazgeçmek, vatandaşların sıkıntılarına el atmak, ülkenin çıkarlarını korumak ve kaos ortamından kurtarmak için, görev ve yükümlülüklerinin bilincinde hareket etmeyi aklının ucundan bile geçirmediği görülüyor.
Grev yasağına rağmen, KKTC’nin başkentinde aylardan beri Belediye hizmetlerinin verilmemesi nedeniyle,vatandaşlarımızın yaşamı alt üst edilmiştir.
Çöplerin düzenli ve gereken düzeyde toplanmaması sonucu, başkentimizde yaşayan vatandaşlarımız, salgın hastalık tehdidi altında bulunuyor.
Başkentimizdeki çevre kirliliği, ülkemize gelen yabancıları olumsuz yönde etkilemekte, devletimizin imajını lekelemekte ve turizm sektörümüzün zarar görmesine de yol açmaktadır.
Karşı karşıya bulunduğumuz gerçeklere rağmen, siyasi partilerin, uzun vadeli ve halkımızın çıkarına nüfus politikası yoktur.Aksine sağcısı da solcusu da tüm siyasi partiler, adeta yabancı düşmanlığını körükleyici tutum ve davranış içindedir.Bunun sonucu olarak da, mantık dışı zorluklar ve baskılar nedeniyle, on binlerce Türkiyeli soydaşımız ülkemizden ayrılmağa zorlanmıştır.
Türkiyeli soydaşlarımızın ayrılmak zorunda bırakılmasının doğal sonucu olarak da, binlerce ev boş kalmıştır.Kiracı bulamayan on binlerce ev sahiplerinin maddi kayba uğraması yanında, devletin mal sahiplerinden aldığı stopaj vergisinde de önemli azalma olmuştur.
Yakın geçmişte vakıflara ait konut ve iş yeri kiralanmak isteyenlerin birbiri ile yarışmasına karşın,halen Lefkoşa ve Girne’de vakıflara ait bir çok iş yeri alıcı bulamamakta.
Ayrıca nüfuzdaki azalma nedeniyle, piyasadaki talep azalmış, iş hacmi daralmış, özel sektör sıkıntıya girmiş ve binlerce küçük ve orta ölçekli iş yeri faaliyetlerine son vermek zorunda kalmıştır.
İçerdeki ekonomik sıkıntılar yanında, dış olaylar ve devletimizin çıkarlarının korunmasında da maalesef, ne iktidar ne de muhalefetteki siyasiler, görev ve sorumluluklarını yerine getirmiyor.
Örneğin Avrupa Birliğinin Rum yanlısı tutum ve uygulamalarının düzeltilmesi için, çaba saf etmesi gereken siyasi partiler,yaşanan dönemde de bize karşı yapılan haksızca yanlı ve düşmanca uygulamalara ses çıkarmıyor.
Örneğin geçmişte Avrupa Birliği tarafından düzenlenen bilgilendirme ziyaretlerine, KKTC’li Sivil Toplum temsilcileri, Brüksel’e Ercan hava alanından gidiyordu. Kasım 2012 tarihinden sonra bu uygulama değiştirilmiş ve gidişlerin Larnaka hava alanından yapılması zorunlu kılınmıştır.
KKTC’den Rum yanlısı bu karara, hiçbir siyasi parti ile ilgili, tepki göstermemiş, bize karşı alınan bu düşmanca kararın düzeltilmesi için girişimde bulunmamıştır
Öte yandan Kıbrıs davasında en can alıcı ve belirleyici noktalardan biri olan taşınmaz mal konusuna da, yöneticilerimiz ve siyasi partilerimiz, her nedense gereken duyarlılığı göstermiyor ve güneydeki Türk mallarının satılmasına ses çıkarmıyor.
Hükümetin sessiz ve seyirci kalması, güneyde malı olan diğer vatandaşlarımızın da mallarını satmasını cesaretlendirmekte ve teşvik etmektedir.Bu durumun yaygınlaşması halinde, çözüm görüşmelerinde elimizin zayıflayacağı aşikardır.
Kuşkusuz, ülkemizdeki sorunları çözmek, halkımızın içte ve dışta çıkarlarını korumak ,politik iktidarın görev ve yükümlülüğündedir.Fakat muhalefetteki partilerin de ülke çıkarlarını koruması için, hükümete baskı yapması gerekir.
Oysa muhalefetteki siyasilerimizin daha çok, popülizmle,duygu sömürüsü ile oy kazanma peşinde olduğu görülüyor.
Örneğin muhalefetteki siyasilerin; doğru veya yanlış, hükümetin atmak istediği her adıma, anavatan yöneticilerinin ağzından çıkan her cümleye, kendi ayaklarımız üzerinde durabilmemiz için anavatanın yaptığı önerilere ,aşırı tepki göstermesine karşın, ülkemizin genel çıkarlarını ilgilendiren önemli konularda sessiz kalıyor.Özellikle de Avrupa Birliğinin ve Rum yönetiminin düşmanca tutum ve davranışlarına hiç ses çıkarmıyor.
Kısaca, iktidar partisi, koltuk kapma yarışı ve kavgası ile uğraşmakta, muhalefet ise hedef şaşırtması duygu sömürüsü ve popülizmle oylarını artırmak peşinde.
Böylece en basitten en can alıcı konulara kadar,kimse sorunlara el atmıyor.İçerde ve dışarıda halkımızın çıkarlarının korunması için gereken yapılmıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40