banner116

ŞİİR YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ölümünün 29. yıldönümü anısına Dr. Küçük’ü anma etkinlikleri çerçevesinde Dr. Fazıl Küçük Vakfı ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yazma yarışması ile Onüçüncü Dr. Küçük Anı Koşusu’na katılan ve dereceye girenler açıklandı.

ŞİİR YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ölümünün 29. yıldönümü anısına Dr. Küçük’ü anma etkinlikleri çerçevesinde Dr. Fazıl Küçük Vakfı ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yazma yarışması ile Onüçüncü Dr. Küçük Anı Koşusu’na katılan ve dereceye girenler açıklandı.

21 Ocak 2013 Pazartesi 15:50
1496 Okunma
ŞİİR YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI


Ölümünün 29. yıldönümü anısına Dr. Küçük’ü anma etkinlikleri çerçevesinde Dr. Fazıl Küçük Vakfı ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yazma yarışması ile Onüçüncü Dr. Küçük Anı Koşusu’na katılan ve dereceye girenler açıklandı.

Ödül töreni 22 Ocak 2013 Salı günü (yarın) Süheyla Küçük Hanımefendi’nin Nurullah Ataç Sokağı’ndaki konutunda saat 14.00’de gerçekleşecektir. Dereceye giren öğrencilere ödül ve ayrıca “Dr. Küçük’ün Yaşamı” adlı belgeseli yazanlar Nihat Ekizoğlu ve Akile Ekizoğlu, kurgu ve montajını yapan Mehmet İlker ile belgeseli seslendiren Betül Sonuç Arslan’a da plaket verilecek.

Kompozisyon ve şiir yazma yarışmasında seçici kurul Metin Fahrioğlu (Dr. Fazıl Küçük Vakfı Adına Akademisyen), Çağın Zort (Dr. Fazıl Küçük Vakfı Adına - Akademisyen), Berna Avşar (Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni) ve Ece Uzun (Eğitim Öğretim Uzmanı)’dan oluştu.

ORTAOKULLARARASI ŞİİR YAZMA YARIŞMASI
1. Arzu Şahin (Esentepe Ortaokulu)
2. Simge Ginlik (Türk Maarif Koleji)
3. Rabia Kılıç (Türk Maarif Koleji)

LİSELERARASI ŞİİR YAZMA YARIŞMASI
1. Haslet Dok (Kurtuluş Lisesi)
2. Niyaz Karamanoğlu (Kurtuluş Lisesi)
3. Gülbahar Akay (Lefkoşa Türk Lisesi)

ORTAOKULLARARASI KOMPOZİYON YAZMA YARIŞMASI
1. Neslişah Gözühan (Lapta Yavuzlar Lisesi)
2. Selin Semin (Türk Maarif Koleji)
3. Berke Bilgeer (Doğu Akdeniz Doğa Koleji)

LİSELERARASI KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMASI
1. Emre Koçak (Türk Maarif Koleji)
4. Ezgi Alkım (Türk Maarif Koleji)
2. Emre İşimtekin (Anafartalar Lisesi)

15 OCAK 2012 TARİHİNDE ÇAMLIBEL’DE DR. FAZIL KÜÇÜK ADINA DÜZENLENEN 13.’ÜNCÜ ANI KOŞUSUNA KATILANLAR:
KIZLAR 800 METRE YARIŞI (Ferdi Sıralama)
1. Doğa Ateş (Alsancak İlkokulu)
2. Sıla Demir (Lapta İlkokulu)
3. Rukiye Atar (Alsancak İlkokulu)

Erkekler 1000 METRE YARIŞI (Ferdi Sıralama)
1. Mahsun Yatgın (Yedidalga İlkokulu)
2. Kazma İr Ali Rıza (Karaoğlanoğlu İlkokulu)
3. Mehmet Güner (Dikmen İlkokulu)
Son Güncelleme: 21.01.2013 16:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
davetsiz misafir :D 6 yıl önce

aradığım şey değil ama yinede saolun