banner116

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ OKULLAR YARATACAĞIZ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, en önemli projelerinden birinin ‘Sağlıklı ve Güvenli Okullar Projesi’ olduğunu açıkladı.

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ OKULLAR YARATACAĞIZ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, en önemli projelerinden birinin ‘Sağlıklı ve Güvenli Okullar Projesi’ olduğunu açıkladı.

22 Şubat 2013 Cuma 13:04
964 Okunma
SAĞLIKLI VE GÜVENLİ OKULLAR YARATACAĞIZ
Hüdaoğlu, devlet tarafından ciddi ihmal edilen okullardaki şebeke sularındaki kalitesizlik, kantinlerde sağlıklı gıdalarla buluşulmasına kadar, öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını etkileyen tüm unsurları öğretmen sendikalarıyla işbirliği halinde hayata geçireceklerini söyledi.
Hüdaoğlu Lefkoşa Belediye sınırları içerisinde hizmet veren ilk ve orta dereceli okullarda görev yapan toplam bin civarındaki öğretmen ile 7 bin civarındaki öğrenciye sağlıklı ve güvenli ortamlar yaratma sözü verdi.
TDP LTB adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, Genel Başkan Mehmet Çakıcı, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ve MYK üyesi Sami Dayıoğlu’ndan oluşan heyetle birlikte, bu sabah, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikasını (KTOEÖS) ziyaret etti.

 Çakıcı

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TDP LTB adayı Dr. Suphi Hüdaoğlunu takdim etmek ve projelerini anlatmak amacıyla KTOEÖS’ü ziyaret ettiklerini belirtti.
TDP ile KTOEÖS’ün birçok platformda birlikte mücadele veren, aynı yolları yürüyen örgütler olduğunu belirten Çakıcı, çözümün sağlanması, kendi evimizin efendisi olunması, demokrasinin gelişmesi, adalet ve insan haklarının gelişmesinin ortak amaç olduğuna dikkat çekti.
Ülkenin çok kötü bir dönemden geçtiğini, Cumhurbaşkanı ile Başbakanın kavgaya tutuştuklarını belirten Çakıcı, hükümetin ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden birinin de LTB özelinde gerçekleştiğine dikkat çekti. LTB’de mafyalaşmanın olduğunu, 150 trilyonun üzerine borcun oluştuğunu, usulsüzlüklerin Sayıştay raporlarına yansıdığını anımsatan Çakıcı, “LTB’nin yeniden hayata dönmeye ihtiyacı var, buna da talibiz. Dr. Suphi Hüdaoğlu, Lefkoşa’yı ayağa kaldıracak, vizyon, dürüstlük ve ekibe sahiptir” dedi.
Temiz, çalışkan ve dürüst kişiliği ile bilinen Hüdaoğlu’nun Tabipler Birliği Başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalarla da halkın takdirini topladığını belirten Çakıcı, TDP’nin vizyonuna uygun bir aday olan Hüdaoğlu’nun bu yarışı kazanacağından emin olduklarını söyledi.

 Hüdaoğlu
TDP, LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu konuşmasına, özellikle çözüm, demokrasi ve çalışanların haklarına yapılan saldırılara yönelik birlikte mücadele verdikleri ve aynı yolu yürüdükleri KTOEÖS’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek başladı.
En önemli projelerinden birinin ‘Sağlıklı ve Güvenli Okullar Projesi’ olduğunu belirten Hüdaoğlu, KTOEÖS ve KTÖS ile işbirliği halinde bu projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi. Devlet tarafından ciddi ihmal edilen okullardaki şebeke sularındaki kalitesizlik, kantinlerde sağlıklı gıdalarla buluşulmasına kadar, öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını etkileyen çok önemli unsurları belediye ile birlikte öğretmen sendikaları işbirliğinde hayata geçireceklerini söyledi.
Hüdaoğlu, “Okul Sağlığı projesi ile LTB’deki kadro fazlalığından da yararlanacağız. Çocuklarını gönderen veliler ve hizmet veren öğretmenlerde de dahil, huzurlu, sağlıklı, hijyenik bir ortamda eğitim yapılmasına olanak sağlayacağız. Bu projeler için paraya değil, iradeye ihtiyaç vardır” dedi.

“İdari ve mali disiplin…”

Çok ciddi bir çıkmaza sokulan LTB’deki sorunların zor da olsa çözülebileceğini, özellikle idari ve mali anlamda yeniden yapılanmaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Hüdaoğlu, işe gelmeyerek maaş alanları kesinlikle durduracaklarını, geriye kalan personelin ise üretken ve verimli çalışmalarını sağlayacak projeleri olduğunu anlattı.
LTB’nin son yıllarda alacaklarının yaklaşık %25’ini tahsil edebildiğini, 800 kaçak inşattan bahsedildiğini, su, emlak vergisi gibi ödemeleri yapmayan bazı büyük şirketlerin olduğunu belirten Hüdaoğlu, LTB’de şeffaflık yerine mafya ile bağlantılı yapının bulunmasının ve paranın doğru yerde kullanılmayacağı kaygısının vatandaşları da etkilediğini ve LTB’nin toplam gelirlerinin çok azının toplamasına neden olduğunu belirtti.
“Mutlaka hesap sorulacak”
TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlı, göreve gelmeleri halinde LTB’deki tüm yasa dışılıklar ile usulsüzlüklerin hesabını soracaklarını yineledi. Bu konuda kararlı olduklarını belirten Hüdaoğlu, “Göreve geldiğimiz gün beyaz bir sayfa açacağız, şeffaf olacağız, ancak geçmişe dönük de mutlaka hesap soracağız” dedi.

Gökçebel
KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, her zaman için taraflarını belli ettiklerini, LTB seçimlerinde de taraflarının belli olduğunu belirterek, “Çözüm, Kıbrıs Türk halkının kendi kendini yönettiği, çocukların kaliteli okullara gidebildiği, demokrasi, sosyal devletin güçlendiği, kamusal hizmetlerin niteliğinin artırıldığını ve yaygınlaştığı, belediye çalışanlarının haklarını alabildiği yapılara tarafız” dedi.
Bu uğurda mücadele eden ve görüşleri olan adaylara destek vermeye devam edeceklerini söyleyen Gökçebel, Dr. Suphi Hüdaoğlu’nu yakından tanıdıklarını, Tabipler Birliği Başkanlığı dönemindeki çalışmalarını bildiklerini ve ortaya koyduğu tespitlere katıldıklarını söyledi.
Ülkede çözüme, temiz topluma, demokrasiye, sosyal devlete büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten Gökçebel, uluslar arası tanınmışlığı bulunan LTB’nin de dizleri üzerine çökertilmesinin halka vurulan en büyük darbelerden biri olduğunu vurguladı. Lefkoşa’nın tekrardan ayağa kalkmasının önemine dikkat çeken Gökçebel, LTB’yi bu hale getirenlerden de mutlaka hesap sorulmasını istedi.Son Güncelleme: 22.02.2013 14:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.