banner116

“Mutlaka hesap soracağız”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu Belediye Emekçileri Sendikasını (BES) ziyaretinde vurguladı.

“Mutlaka hesap soracağız”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu Belediye Emekçileri Sendikasını (BES) ziyaretinde vurguladı.

20 Şubat 2013 Çarşamba 14:57
 “Mutlaka hesap soracağız”
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu Belediye Emekçileri Sendikasını (BES) ziyaretinde vurguladı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde, öncelikli hedeflerinin çalışanların alın terinin karşılığını alması ve yıllardır gasp edilen sosyal haklarının tamamlanması olacağını belirtti. Hüdaoğlu; “Çalışanlara ve halka rağmen bir şey yapmayacağız. Göreve gelirsek, çalışanlarla aynı takımda olacağız” dedi.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ve LTB eski Belediye Meclis Üyesi Sinem Görüş’ten oluşan bir heyet, bugün, Belediye Emekçileri Sendikasını (BES) ziyaret etti.

MEHMET ÇAKICI
TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, genç, başarılı, çalışken ve halktan takdir gören bir şahsiyet olan Dr. Suphi Hüdaoğlu’nun, LTB ile Lefkoşa halkının aradığı özelliklere sahip olduğunu söyledi. Çakıcı, projelerini ortaya koyan ilk adayın Dr. Suphi Hüdaoğlu olduğunu belirtti.

TDP’nin LTB’deki kötü gidişi ve usulsüzlükleri yıllar önce görerek Sayıştay ve Başsavcılığa şikayette bulunduğunu, gerekenlerin zamanında yapılmamasının LTB’yi bu hale getirdiğini belirten Çakıcı, “LTB battı, çalışanlar ödenemez hale geldi, Lefkoşalı mağdur hale geldi” dedi.

LTB’de öncelikle ekonomik durum ile yönetim anlayışının yeniden şekillenmesi gerektiğini belirten Çakıcı, “Bugüne kadar samimi bir şekilde hep çalışanların yanında olduk, ancak yönetim bizde değildi, şimdi ise yönetime talip olduk” dedi. Çakıcı, belediye meclis üyelerinin de en kısa zamanda belirlenerek halka takdim edileceğini söyledi. Kıbrıs Türk halkına layık olacak, çalışanların haklarını koruyacak, mafyalaşmaya son verecek adil bir yönetimi sağlayacak bir aday ve ekiple yola çıktıklarını belirten Çakıcı, halktan büyük destek bulacaklarına inanç belirtti.

DR. SUPHİ HÜDAOĞLU

LTB’nin batırıldığını, çöp kent haline getirildiğini, yatırımları yapılmayan çalışanların düzenli maaş alamadıkları, angarya çalışmaya zorlandıklarını, greve gittikleri zaman ise merkezi hükümetin üzerlerine polisi gönderdiğini anımsatan Hüdaoğlu, şimdi bir de Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) alma hazırlığı yapıldığına dikkat çekti. Hüdaoğlu emekçi kesimlerim üzerine TOMA sürerek, baskı ve polis devletinin şiddetinin artırılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Başbakan Küçük’te ekonomi için demokrasinden vazgeçmek gerekir yönünde bir anlayışın hakim olduğunu belirten Hüdaoğlu, demokrasiden vazgeçilmesi halinde, çok kısa bir süre sonra hem ekonomiden, hem de demokrasiden olunacağı uyarısında bulundu. LTB’de de demokrasinin yok edildiğini belirten Hüdaoğlu, “Hem çalışanın alın terinin karşılığını almasını, hem de yıllardır gasp edilen sosyal haklarının tamamlanmasını sağlayacaklarını belirtti ve “Çalışanlara ve halka rağmen bir şey yapmayacağız. Biz göreve gelirsek çalışanlarla aynı takımda olacağız” dedi.
Hüdaoğlu, “Göreve geldiğimiz andan itibaren, BES ile zenginliği de fakirliği de paylaşma, Lefkoşa halkının da bolluk içinde kıtlık çekmesine son vereceklerinin sözünü verdi ve “LTB’yi komadan çıkararak, normal servise alacağız” dedi.
LTB çalışanlarının verimli ve üretken bir şekilde çalışmalarını sağlayacak projeleri olacağını belirten Hüdaoğlu, halkın olumlu icraatları gördükçe ödemelerini daha rahat yapacağını kaydetti.

“Mutlaka hesap soracağız”

Hüdaoğlu, “Göreve geldiğimiz andan itibaren yeni bir sayfa açacağız. Sayıştaylığı göreve davet ederek, geçmişte sorgulayamadığınız ne varsa soruşturun diyeceğiz. Alınan kredilerin nerelerde kullanıldığını tespit edeceğiz. Sonuçta da gereken neyse yapacağız, bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi. Belediye Meclis toplantılarını halka açık olarak yapmayı planladıklarını söyleyen Hüdaoğlu, halka ve çalışana rağmen, kapalı kapılar arkasında bir karar almayacaklarını belirtti.
Halktan alınan sağlık vergileri ile özel bir şirkete yılda 1 milyon ödeyerek, halkı zehirleyecek şekilde ilaçlama yapıldığını açıklayan Hüdaoğlu, buna son vereceklerini söyledi. Satılan ürünlere etiketleme getirerek, halkın satın aldığı ürünlere denetim getireceklerini belirten Hüdaoğlu, içilen suya mutlaka denetim getirerek, halkın temiz su içmesine olanak sağlayacaklarını söyledi.

LTB’nin bu hale gelmesinde, DP ile UBP’nin de büyük sorumlulukları olduğunu belirten Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde insanı merkez alan bir icraat içinde olacaklarını, belirli çıkar odaklarının değil, halkın hizmetinde olacaklarını belirtti. LTB’de istifa etmeyen 8 kişinin ileride LTB’nin iradesini gasp eden kişiler olarak anılacaklarını belirten Hüdaoğlu bu kişilere istifa çağrısında bulundu.

SAVAŞ BOZAT
BES Başkanı Savaş Bozat, TDP’nin Dr. Suphi Hüdaoğlunu aday olarak göstermesinin kendisini çok etkilediğini söyledi.
LTB’nin batmasındaki en önemli nedenlerden birinin siyasi kültür eksikliği olduğunu belirten Bozat, Dr. Hüdaoğlu dışındaki diğer iki adayın milletvekili olduklarına dikkat çekti ve “Geniş tabana sahip olan siyasi partiler neden milletvekillerini LTB Başkanlığına aday gösteriyorlar, başka birini aday gösterecek güçleri yok mu, bu süreçte de icraata değil de popülizme mi kaçıyorlar” diye konuştu. Bozat, Hüdaoğlu’nun milletvekili olmamasının artı bir avantajı olduğunu belirtti.

LTB’de seçimle işbaşına gelmiş tüm belediye başkanları ile çalışan birisi olduğunu belirten Bozat, “TDP belediyecilikte örnek gösterilecek bir geçmişe sahiptir. Belediyeciliğin ne olduğunu Sn. Mustafa Akıncı döneminde gördüm ve yaşadım” dedi.

LTB’yi artık Lefkoşa halkının temizleyeceğini ve tüm gücün onlarda olduğunu söyleyen Bozat, halkın bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini kaydetti. Maaşların gününde ödenmesi, sigorta, ihtiyat sandığı ödemelerinin yapılmasının başlıca sorunları olduğunu belirten Bozat, mevcut sorunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını vurguladı.
 
Son Güncelleme: 20.02.2013 15:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.