banner116

“LTB BAŞKANLIĞINA ADAY OLURKEN MADDİ BİR BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMADIM”

Demokrat Parti (DP)’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı Dr. Mustafa Arabacıoğlu ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı ziyaret ederek, oda başkanı Hürren Tulga ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

“LTB BAŞKANLIĞINA ADAY OLURKEN MADDİ BİR BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMADIM”

Demokrat Parti (DP)’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı Dr. Mustafa Arabacıoğlu ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı ziyaret ederek, oda başkanı Hürren Tulga ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

20 Şubat 2013 Çarşamba 15:27
1053 Okunma
“LTB BAŞKANLIĞINA ADAY OLURKEN MADDİ BİR BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMADIM”
Demokrat Parti (DP)’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı Dr. Mustafa Arabacıoğlu ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı ziyaret ederek, oda başkanı Hürren Tulga ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

TULGA: “SAYGIN BİR YERİNİZ OLDUĞUNU TOPLUM ZATEN BİLİYOR”
“Saygın bir yerinizin olduğunu toplum zaten biliyor” diyerek sözlerine başlayan Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga, DP’nin heyetini odayı yerinde incelemeler yapmak suretiyle ziyaretinden dolayı tebrik ederek, başarılar diledi.

TULGA: “BELEDİYESİZLİĞİN FATURASI AĞIR OLDU”

Oda üyeleri açısından belediyenin önemine dikkat çeken Tulga, belediyede yaşanan kaos nedeniyle sıkıntılı günler yaşadıklarını hatırlatarak; “bu geçen sürede belediyesizliğin ne olduğunu biz anladık, toplum adına faturası ağır oldu. Umarım yeni dönemde sorunlardan arındırılmış bir belediye yönetimi ile hak ettiğimiz bir döneme başlarız” dedi.

TULGA: “İHTİYACIMIZ; ÖZERK, HERKESE EŞİT MESAFEDE DURAN, KURALLARI YASALAR ÇERÇEVESİNDE UYGULAYAN BİR YÖNETİM”
Her konuda katkı koymaya hazır olduklarını belirten Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga; “toplum olarak ihtiyacımız olan, özerk, herkese eşit mesafede duran, kuralları yasalar çerçevesinde uygulayan bir yönetim” dedi.

TULGA: YENİ YÖNETİMİN İCRAATLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Tulga, belediye sınırları içerisinde 10 bin civarında iş yerinin mevcut olduğunu, dolayısıyla seçilecek olan yeni belediye başkanının her adımının hem iş yaşamını, hem de belediyeyi güçlendireceğini söyleyerek, kendilerinin de Oda olarak yapılacak icraatları yine yakından takip etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. Tulga, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılara da dikkat çekti.

DP’nin LTB Başkanı adayı Dr. Mustafa Arabacıoğlu, bir süredir sivil toplum örgütlerine ziyaretler başlattıklarını hatırlatarak; “amacımız belediyede varolan kaosu gerek sivil toplum örgütlerinin, gerekse toplumun genelinin görüşlerini alarak ortadan kaldırmak” dedi.

ARABACIOĞLU: “NİTELİKLİ, KALİFİYE ELEMAN İHTİYACINI KARŞILAMAK ADINA ÜLKEYE VERMİŞ OLDUĞUNUZ HİZMET OLDUKÇA ÖNEMLİ”
Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın ülkenin en büyük meslek gruplarından oluştuğuna dikkat çeken Arabacıoğlu, odanın özellikle ülkenin ara eleman ihtiyacını karşılamak adına vermiş olduğu katkıya da dikkat çekerek, oda yönetimine teşekkür etti.

Dr. Mustafa Arabacıoğlu; “Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, çıraklık eğitimi ile, ülkedeki nitelikli kalifiye eleman ihtiyacını gidermek ve ülke ekonomisinin ihtiyaç duyduğu insan gücünün yetiştirilmesi açısından çok önemli bir misyona sahip. Çeşitli alanlarda gençlerimize meslek eğitimi ile hem insanımıza iş, hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyorsunuz. Bu çerçevede tüm yönetimi tebrik ediyorum” dedi.

ARABACIOĞLU: “SORUNLAR KARŞISINDA DUYARSIZ KALMA LÜKSÜM OLAMAZ”

Özelde LTB’nin, genelde ise ülkenin içinde varolan kaosa dikkat çeken Dr. Mustafa Arabacıoğlu, LTB Başkanlığına talip olmaktaki amaçlarının sorunlar karşısında, duyarsız kalma lüksleri olmadığından kaynaklandığını söyledi.

Şahsına yönelik, ‘siyasetten soğuduğunu söylüyor ancak geri döndü’ gibi bir takım eleştiriler olduğuna da dikkat çeken Arabacıoğlu; “bazen eleştirecek bir yanlış bulamayanlar, ‘siyasetten soğudu ancak geri döndü’ gibi bir takım söylemlerle beni yıldırmaya çalışıyorlar. Onlara tek bir şey söylüyorum. Benim sorunlar karşısında, duyarsız kalma lüksüm olamaz” diye konuştu.

ARABACIOĞLU: “LTB BAŞKANLIĞINA ADAY OLURKEN MADDİ BİR BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMADIM”

LTB Başkanlığına aday olurken maddi bir beklenti içerinde olmadığını da söyleyen Arabacıoğlu; “şimdiden halkıma söz veriyorum. Tercihimi emeklilik maaşımdan yana kullanarak, kazandığım taktirde belediye başkanlığı maaşını almayacağım. Kendimden başlayarak bu fedekarlığı başlatacağım” dedi.

ARABACIOĞLU: “8 NİSAN’DA EKİBİMİZLE BİRLİKTE NE YAPACAĞINI DÜŞÜNEREK DEĞİL, NE YAPACAĞINI BİLEREK İŞ BAŞINA GEÇECEĞİZ”
DP’nin özellikle belediye konusunda oldukça iddialı olduğunu da sözlerine ekleyen Arabacıoğlu, 7 Nisan’da LTB’ni partisinin kazanacağını da sözlerine ekledi.

Arabacıoğlu: “8 Nisan’da dosyalarımızla birlikte belediyeye ekibimle birlikte gireceğim. Ne yapacağını düşünerek değil, ne yapmak istediğini bilerek iş başına gececeğiz ve en kısa zamanda sorunlarla baş edeceğiz. Halkımız bizi izlesin kazanan Kıbrıs Türk Halkı olacak”

ARABACIOĞLU: “ÖNCELİĞİMİZ MALİ VE ÇALIŞMA DİSİPLİNİNİ SAĞLAMAK, ŞEFFAF OLMAK VE HUKUKSAL SÜRECİ BAŞLATMAK”
DP’nin LTB Başkan adayı Dr. Mustafa Arabacıoğlu, belediyelerin, meclis üyeleri, personeli, yaptırım gücü ve bütçesiyle birlikte küçük bir devlet modeli olduğunu dolayısıyla 7 Nisan’da yapılacak olan seçimin yapılan yanlışlıklarının da sorgulanacağı bir dönemin başlangıcı olacağını belirtti.

Belediyede öncelikle mali ve çalışma disiplinini sağlayacaklarını, bunun yanı sıra hem mali hem de meclis toplantıları açısından oldukça şeffaf davranacaklarını yineleyen Arabacıoğlu, hukuksal sürecin başlatma konusunda da tereddüt etmeyeceklerini sözlerine ekledi.

Dr. Mustafa Arabacoğlu’nun beraberinde Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Erol Aktoprak ve Serhat Kotak da Oda’ya ziyarette bulundu.
 
Son Güncelleme: 20.02.2013 15:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Önder KANLI 6 yıl önce

kaç tane emeklilik durumu var onu açıklasın ancak öyle inandırıcı olur.