23 Temmuz 2016 Cumartesi

LEVENT ŞİRKETLER GRUBU AÇIKLAMA YAPTI

Gümrük Dairesi kontrolündeki Levent Şirketler Grubu’na ait antrepodan 7 milyon 309 bin TL’lik beyaz eşyanın 3 yıllık sürede yavaş yavaş piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı.

14 Şubat 2013 Perşembe 12:17
Bu haber 2511 kez okundu
LEVENT ŞİRKETLER GRUBU AÇIKLAMA YAPTI

Levent Şirketler Grubu, 2010 yılından itibaren Gümrük Dairesi’nin bilgisi olmadan şirketin özel gümrük deposundan çıkarılan ve piyasaya sürülen beyaz eşyanın “gümrük vergisi” ile “bandrol bedelinin” ödenmediği kabul etti.

Levent Motor Direktörü Mehmet Boyacı YENİDÜZEN’e açıklama yaptı. Boyacı, şirket olarak vergi kaçırma gibi bir tavırları olmadığını, bu olayda şirketin personeli olarak çalışan gümrük sorumlusu ile Gümrük Dairesi personelinin ihmali olduğunu kaydetti.

BOYACI: İKİ TARAFLI İHMAL… Bu malların “bir ihmalin neticesi” olarak gümrüğün bilgisine getirilmeden çıkarıldığını söyleyen Mehmet Boyacı, malların satışı sırasında yasal mevzuatın takip edildiğini, herhangi bir vergi kaçırmanın söz konusu olmadığını belirtti, olayda şirketin personeli olarak çalışan gümrük sorumlusu ile Gümrük Dairesi personelinin ihmali olduğunu kaydetti.

MEHMET BOYACI:
Gümrük Dairesi’nin yaptığı sayımı ve tespitleri de kabul ediyoruz. İhmalin ortaya çıktığı gün tümünü ödemeyi biz önerdik.

GÜMRÜK DAİRESİ: VERGİ ÖDENMEZSE, MAHKEMEYE… 1,5 milyon TL gümrük bedelinin yanı sıra, gümrük bedelinden kaçan şirketten kesilecek cezanın da talep edileceğini kaydeden Gümrük Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu, “Yasaya göre şirket kabul eder cezayı ve gümrük bedelini öderse konu kapanır ancak kabul etmezse mahkemeye taşınır” şeklinde konuştu.

(YENİ DÜZEN)

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?Kıbrıs Müzakerelerinin sonunda olası bir refendumda cevabınız ne olur ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV