27 Temmuz 2016 Çarşamba

LEFKE BELEDİYESİ İLE SİLİFKE BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR

Lefke Belediyesi ile Türkiye’nin Mersin İli'ne bağlı Silifke Belediyesi arasında kardeş belediye ön protokolü imzalandı.

13 Eylül 2012 Perşembe 12:33
Bu haber 755 kez okundu
LEFKE BELEDİYESİ İLE SİLİFKE BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR
Lefke Belediyesi ile Türkiye’nin Mersin İli'ne bağlı Silifke Belediyesi arasında kardeş belediye ön protokolü imzalandı.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun şahitliğinde imzalanan protokole, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer ile Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel imza koydu.

İçişleri Bakanlığı toplantı salonunda yer alan törende, Memur-Sen Başkanı Çelebi Ilık ile Türk Yerel Hizmet Sendikası Genel Başkanı İlhan Koyuncu ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

ÇAVUŞOĞLU

İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada, en büyük hedeflerinin; KKTC ile Anavatan Türkiye’deki belediyelerin yakın işbirliğinde olması ve kardeşlik bağlarını geliştirmesi olduğunu belirterek, bu konuda adıma atan iki belediyeyi kutladı.

Bu gibi işbirliklerinin iki halk arasındaki kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi açısından önemine işaret eden Çavuşoğlu, KKTC-TC ilişkilerinin dünya var oldukça devam edeceğini vurguladı.

Çavuşoğlu, ülkedeki bütün belediyeleri kardeş belediye bağlarını geliştirmesi için teşvik ettiklerini ifade ederek, protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

ÖNGEL

Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel de, belediyelerin sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda bölgelerinin geliştirilmesi için çalışacağını ifade ederek, bu tip girişimlerin belediyelere ve hizmet verdiği vatandaşlara katkı sağladığına işaret etti.

Öngel, Silifke Belediyesi olarak yurt dışında 3 kardeş belediyeye sahip olduklarını, bugün imzalanan protokolün bir iyi niyet protokolü olduğunu ancak gerekli yetkiler alındıktan sonra büyük bir törenle asıl protokolün imzalanacağını söyledi.  

ZAFER

Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer de, bugün imzalanan iyi niyet protokolünün yakında aslının imzalanacağını ifade ederek, bu anlaşmayla, iki şehir arasındaki işbirliğinin daha ileriye taşınacağını vurguladı.

Zafer, protokol ile amaçlananın, iki şehir arasındaki kültür, sosyal ve ekonomik bağların, dostluk, kardeşlik bağlarının pekiştirilmesi, geliştirilmesi olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından günün anısına taraflar birbirlerine anı plaketleri ve hediyeler sundu.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?Kıbrıs Müzakerelerinin sonunda olası bir refendumda cevabınız ne olur ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV